Automobilka Ford v Británii nabídne šrotovné 2000 liber těm, kteří se vzdají auta staršího osmi let

ČTK ČTK
22. 8. 2017 16:04
Automobilka Ford ve Velké Británii nabízí prémii 2000 liber (v přepočtu téměř 57 000 Kč) majitelům starších aut všech značek výměnou za nákup vlastních novějších ekologičtějších modelů. Ford se tak připojuje k dalším automobilkám, které se pod tlakem vlád snaží dostat ze silnic méně ekologická auta.
Foto: Ford

Nabídka se týká všech vozů registrovaných před 31. prosincem 2009. Tato auta budou následně sešrotována. Výměna starých aut na benzin a naftu pomůže každoročně ušetřit 15 milionů tun oxidu uhličitého, tvrdí americká automobilka.
Ford předpokládá, že tímto krokem podpoří prodej na svém důležitém trhu.

Firma je například výrobcem vozů Fiesta, což je nejprodávanější auto v Británii. Prodej aut se teď v Británii snižuje, v červenci meziročně klesl o devět procent.
Šrotovné letos nabídly svým zákazníkům také automobilky Vauxhall a BMW, pouze Ford je ale vyplatí i majitelům aut jiných značek.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy