Automobilová matrjoška na český způsob. Čech vezl v Německu auto uvnitř autobusu

Volkswagen Passat uvnitř zájezdového autobusu Karosa ŠD 11.
Foto: Policejní ředitelství Kaiserslautern
Martin Přibyl Martin Přibyl
27. 9. 2019 15:28
Dálniční policie z německého Kaiserslauternu musela řešit skutečně kuriózní případ. Na dálnici A6 zastavila starý český autobus, který uvnitř ukrýval Volkswagen Vento.

Před několika dny na německou dálniční policii zavolalo hned několik svědků, kteří na tamním "autobahnu" spatřili unikátní úkaz: auto uvnitř starého zájezdového autobusu. Policisté z Porýní-Falce zareagovali a na parkovišti Langen Berg řidiče této automobilové matrjošky zastavili.

Podle informací německého Spiegelu se jedná o čtyřicetiletého Čecha, o českém původu autobusu není pochyb, jedná se o zájezdový model Karosa ŠD 11, který byl podle policistů poprvé zaregistrován v roce 1976.

Uvnitř bylo kromě lahví od oleje a starých pneumatik i auto, starý Volkswagen Vento. Policisty pochopitelně zajímalo, jak se takové auto dá do autobusu dostat. Řidič jim prý předvedl, jak je pomocí úhlové brusky rozříznuta zadní stěna, její poloviny jsou zavěšeny na pantech a umožňují tak, aby se záď dala otevřít jako vrata od stodoly.

Policisté však k podobnému kutilství mnoho pochopení neprojevili. Českému šoférovi zakázali pokračovat v cestě s tím, že musí náklad (auto včetně kanystrů a pneumatik) bezpečně upevnit nebo přeložit. Za porušení předpisů mu hrozí pokuta ve výši několika set eur.

Dostat náklad do místa určení ale pro něj prý bylo přednější. Vynalézavý Čech dokázal rychle zavolat přátele s odtahovým autem, aby mohl svůj náklad dovézt do cíle. Němci se teď podivují nad tím, proč staré Vento správně na odtahovku nenaložil rovnou. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy