Automobilová matrjoška na český způsob. Čech vezl v Německu auto uvnitř autobusu

Volkswagen Passat uvnitř zájezdového autobusu Karosa ŠD 11.
Foto: Policejní ředitelství Kaiserslautern
Martin Přibyl Martin Přibyl
27. 9. 2019 15:28
Dálniční policie z německého Kaiserslauternu musela řešit skutečně kuriózní případ. Na dálnici A6 zastavila starý český autobus, který uvnitř ukrýval Volkswagen Vento.

Před několika dny na německou dálniční policii zavolalo hned několik svědků, kteří na tamním "autobahnu" spatřili unikátní úkaz: auto uvnitř starého zájezdového autobusu. Policisté z Porýní-Falce zareagovali a na parkovišti Langen Berg řidiče této automobilové matrjošky zastavili.

Podle informací německého Spiegelu se jedná o čtyřicetiletého Čecha, o českém původu autobusu není pochyb, jedná se o zájezdový model Karosa ŠD 11, který byl podle policistů poprvé zaregistrován v roce 1976.

Uvnitř bylo kromě lahví od oleje a starých pneumatik i auto, starý Volkswagen Vento. Policisty pochopitelně zajímalo, jak se takové auto dá do autobusu dostat. Řidič jim prý předvedl, jak je pomocí úhlové brusky rozříznuta zadní stěna, její poloviny jsou zavěšeny na pantech a umožňují tak, aby se záď dala otevřít jako vrata od stodoly.

Policisté však k podobnému kutilství mnoho pochopení neprojevili. Českému šoférovi zakázali pokračovat v cestě s tím, že musí náklad (auto včetně kanystrů a pneumatik) bezpečně upevnit nebo přeložit. Za porušení předpisů mu hrozí pokuta ve výši několika set eur.

Dostat náklad do místa určení ale pro něj prý bylo přednější. Vynalézavý Čech dokázal rychle zavolat přátele s odtahovým autem, aby mohl svůj náklad dovézt do cíle. Němci se teď podivují nad tím, proč staré Vento správně na odtahovku nenaložil rovnou. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na hranici s Čínou přijeli evropští a asijští diplomaté, kteří opustili své mise v KLDR

Do čínského příhraničního města Tan-tung v pátek přicestovaly tři desítky diplomatů a jejich rodinných příslušníků, kteří odjeli ze svých misí v severokorejském Pchjongjangu. Informovala o tom agentura Kjódó, která byla události svědkem. Diplomaté podle ní přejeli přes most na hraniční řece Ja-lu (korejsky Amnokkang) autobusem.

Zhruba třicítka Evropanů a lidí z jihovýchodní Asie v KLDR vypadala tak, že se zřejmě potýkala s potížemi, jak si v Pchjongjangu zajistit živobytí, konstatovala japonská tisková agentura. Více podrobností ke vzhledu ani k národnostem diplomatů a jejich rodin neposkytla. Poznamenala však, že blokáda hranic v důsledku pandemie covidu-19 znemožnila Severní Koreji dovážet zboží pro denní potřebu.

Čínští pracovníci na celním úřadě oděni do ochranných obleků provedli u příchozích opatření s cílem zabránit šíření koronaviru, například jejich zavazadla postříkali dezinfekčním přípravkem, popsala Kjódó. Diplomaty nyní čeká dvoutýdenní karanténa v Tan-tungu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Crocs žaluje Walmart a další firmy za kopírování svých známých bot

Výrobce obuvi Crocs obviňuje Walmart a další firmy z kopírování svých známých barevných plastových bot. Čtyři žaloby kvůli porušení ochranné známky a zneužití duševního vlastnictví podal minulý týden proti zhruba 20 společnostem u amerických soudů. Píše o tom server CNN. V žalobě podané ve státě Colorado Crocs uvádí, že Walmart prodává levnější verzi jeho plastových dřeváků, které jinak stojí 50 dolarů (1090 Kč), a to pod různými jinými názvy jako Time and Tru a George.

Crocs v coloradské žalobě také tvrdí, že kopie jeho výrobků "mohou způsobit zmatek nebo uvést v omyl, mohou zklamat zákazníky, a proto porušují ochrannou známku Crocs". Takzvané crocsy dříve čelily posměchu, ale v posledních letech si je lidé velmi oblíbili. A pro některé spotřebitele, kteří hledají pohodlí, je to bota jako stvořená do pandemie, píše CNN.

Firma v roce 2020 zaznamenala vůbec nejlepší tržby v celé své historii. Zahájila také spolupráci s některými slavnými osobnostmi a jinými značkami, aby přilákala zákazníky z generace Z, tedy lidi narozené od poloviny devadesátých let 20. století do roku 2012. Na zvláštních kolekcích se podílel kanadský zpěvák Justin Bieber, rapper Post Malone a řetězec KFC. Rychle se rozprodala kolekce vydaná loni v září vzniklá ve spolupráci s latinskoamerickým zpěvákem Bad Bunnym.

Zdroj: ČTK
Další zprávy