Mimořádná zpráva

Dovolená snů automobilového nadšence. Z dvoupatrového autobusu se stal hotelový pokoj

Dvoupatrový autobus předělaný na obytnou chatu.
Farma nabízí na ploše větší než 16 hektarů hned několik ubytovacích zařízení s celkovou kapacitou 60 míst. A právě doubledecker je jedním z nabízených typů ubytování. Celkově pojme šest lidí a jednoho psa, k dispozici je navíc i dětská přistýlka.
Ačkoliv je autobus přestavěn do podoby hotelu nebo, chcete-li, chaty, stále nabízí i prvky typické pro tyto stroje v době, kdy byly v provozu. Například tabule zvenku, které jsou vpředu i vzadu. Nechybí ani dobové registrační značky.
Vzhledem k tomu, že jde o dvoupatrový autobus, má i obytná část dvě patra. Dole se nachází kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Nábytek je vyrobený tak, aby došlo k využití co možná největšího množství prostoru.
Zatímco v kuchyni nechybí úložný prostor na nádobí, plynový vařič, lednička nebo dřez s teplou i studenou vodou, jídelna je vyřešená lavicí a menším stolem. Jde nicméně také o první dvě místa ke spánku - tento prostor lze totiž přetvořit na dvoulůžko.
Foto: Independent Cottages
Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 1. 2020 6:02
Červený doubledecker patří mezi symboly Londýna, modrý dvoupatrový autobus se zase může stát zájezdovým symbolem Walesu. Právě tam totiž stojí prostředek hromadné dopravy předělaný na útulnou chatu až pro šest lidí. Těm přitom nebude chybět nic, ani kuchyň nebo koupelna. Jak takový vůz vypadá, se podívejte do galerie.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Jaškin dal dva góly a vede tabulku střelců KHL

Český útočník Dmitrij Jaškin se dvěma góly zasloužil o vítězství Dynama Moskva nad Nižním Novgorodem 5:1 a ujal se vedení v tabulce střelců Kontinentální hokejové ligy. S 24 brankami se šestadvacetiletý hráč nyní dělí o první místo s Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva.

Jaškin se gólově prosadil po přihrávkách Vadima Šipačova, se kterým tvoří nejúdernější duo v soutěži. Šipačov vede produktivitu KHL s 59 body a se 43 asistencemi je jasně nejlepším nahrávačem. Jaškin je v kanadském bodování o šest bodů druhý.

Dynamo po předchozí sérii tří porážek vyhrálo podruhé za sebou a s předstihem si jako šestý tým v soutěži zajistilo účast v play off.

Chabarovsk ukončil šňůru devíti porážek vítězstvím 4:2 nad Ufou, obránce Michal Jordán se na tom podílel asistencí.

před 48 minutami

Válková kvůli článku o spolupráci s Urválkem podala trestní oznámení pro pomluvu

Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.

Poslankyně v oznámení odmítá tvrzení historika Blažka, že musela vědět o zneužívání ochranného dohledu k šikaně odpůrců režimu. Blažek pro svá tvrzení neměl podle trestního oznámení žádný důkaz a Válková o zneužívání ochranného dohledu nevěděla. "Jak jsem avizovala, proti nepřípustným lžím a pomluvám se budu bránit soudní cestou," sdělila Deníku N Válková. Server Info.cz si za článkem stojí a nevidí v něm žádný problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy