Česko zná své auto roku 2020. Škoda je až třetí, historicky poprvé vyhrálo BMW

Česko zná své auto roku 2020. Škoda je až třetí, historicky poprvé vyhrálo BMW
Na šestém místě skončil malý off-road Suzuki Jimny.
Již jeho účast ve finále je překvapením. Je to bezesporu výjimečně schopný miniaturní terénní automobil, avšak ze své podstaty je určen pro specifickou skupinu zákazníků.
Pátá příčka patří Peugeotu 208.
Novinka mezi malými auty je zajímavá tím, že ji můžete pořídit s benzinovým, naftovým i elektrickým motorem.
Foto: Martin Přibyl, Výrobci
Eva Srpová Martin Přibyl Eva Srpová, Martin Přibyl
8. 1. 2020 12:19
Svaz dovozců automobilů oznámil vítěze tradiční ankety Auto roku 2020 v České republice. Ta se pořádá už od roku 1994. Do letošního ročníku se probojovalo šest aut, ačkoli tradičně je finále pětičlenné. Dva automobily však získaly stejný počet bodů, a proto postoupily oba. V abecedním pořadí o první místo soupeřily BMW řady 3, Kia Xceed, Mazda CX-30, Peugeot 208, Suzuki Jimny a Škoda Kamiq.

Ve druhém kole hlasování motorističtí novináři vozům přisuzovali body v několika kategoriích: jízda, užitná hodnota, design, technika a ekonomika. Podle celkového počtu bodů se poté seřadili vítězové. Na konečné pořadí šesti finalistů se podívejte do galerie.

Auto roku v ČR za posledních 11 let

2009: Škoda Superb
2010: Škoda Yeti
2011: Mercedes-Benz SLS AMG
2012: Ford Focus
2013: Volkswagen Golf
2014: Mazda 6
2015: Škoda Superb
2016: Škoda Fabia
2017: Škoda Kodiaq
2018: Škoda Karoq
2019: Ford Focus

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy