Auto pro řidiče začátečníka? Poradíme, i když máte naspořeno jen pár desítek tisíc

Tomáš Starý
13. 5. 2019 12:54
Sháníte auto pro začátečníka? Chce to vybrat takové, které je maximálně jednoduché na obsluhu a řízení, nenáročné na servis a hlavně vám dokáže, že auto není jen zbytečně drahá životní přítěž. Takže by mělo být i spolehlivé. Podívejme se proto na některé dobré ojetiny, které mohou začínajícímu řidiči vyhovovat.
Foto: iStock

Mladí řidiči

Mladí se dnes za volant zrovna nehrnou. Zatímco ještě před dvaceti lety sedmnáctiletí kluci řádili na polních cestách za vsí s favoritem nebo kadettem bez STK a tajně "kradli" doma auto nebo motorku, dnes mají dospívající zcela jiné starosti než přihlášení se do autoškoly a získání řidičáku co nejdříve.

Ale protože běžní Češi nemají zrovna peněz na rozhazování, pro začínající šoféry se zpravidla kupuje auto ojeté, nikoli zcela nové. Poradíme, jaké vybrat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda tří nákladních aut ráno uzavřela dálnici D48 na Karvinsku

Nehoda tří nákladních aut uzavřela ráno na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Policie zatím nemá informace o tom, že by na místě byli zranění, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

Další zprávy