Auta budoucnosti podle studentů. Toto jsou jejich návrhy

Auta budoucnosti podle studentů. Toto jsou jejich návrhy
Henry von Freyberg z německého Pforzheimu se stal podle odborné poroty, v jejímž čele byl šéfdesignér Škody Jozef Kabaň, vítězem soutěže. Zaujal svým projektem sportovního vozu Bugatti. Jednou z odměn je nabídka odborné stáže v oddělení designu Škoda Auto.
Nikita Medelec z moskevského institutu pro technickou estetiku si takto představuje sportovní kupé značky MG z roku 2025.
Výstava obsahuje jen poměrně málo vizí o městské mobilitě. Jednou z nich je Audi Office - koncept městského vozu  z roku 2025. Jeho autorem je Konrad Cholewka z Polska.
Stejný vůz při pohledu zezadu. V první řadě sedadel je místo pouze pro řidiče, za něj se mohou usadit další dva cestující.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
20. 9. 2014 8:31
Fotogalerie: Součástí mezinárodní konference Auto Design Prague je i výstava desítek návrhů studentů designu dopravních prostředků.

Výběrová přehlídka nejlepších projektů absolventů předních světových univerzit se zaměřením na dopravní design se uskutečnila v tomto týdnu v galerii Národní technické knihovny v pražských Dejvicích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy