Auta budoucnosti podle studentů. Toto jsou jejich návrhy

Auta budoucnosti podle studentů. Toto jsou jejich návrhy
Henry von Freyberg z německého Pforzheimu se stal podle odborné poroty, v jejímž čele byl šéfdesignér Škody Jozef Kabaň, vítězem soutěže. Zaujal svým projektem sportovního vozu Bugatti. Jednou z odměn je nabídka odborné stáže v oddělení designu Škoda Auto.
Nikita Medelec z moskevského institutu pro technickou estetiku si takto představuje sportovní kupé značky MG z roku 2025.
Výstava obsahuje jen poměrně málo vizí o městské mobilitě. Jednou z nich je Audi Office - koncept městského vozu  z roku 2025. Jeho autorem je Konrad Cholewka z Polska.
Stejný vůz při pohledu zezadu. V první řadě sedadel je místo pouze pro řidiče, za něj se mohou usadit další dva cestující.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
20. 9. 2014 8:31
Fotogalerie: Součástí mezinárodní konference Auto Design Prague je i výstava desítek návrhů studentů designu dopravních prostředků.

Výběrová přehlídka nejlepších projektů absolventů předních světových univerzit se zaměřením na dopravní design se uskutečnila v tomto týdnu v galerii Národní technické knihovny v pražských Dejvicích.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
Další zprávy