Která auta musí často do servisu? Tyto značky loni vyhlásily nejvíce svolávacích akcí

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 1. 2021 6:02
Automobilky každoročně dohromady vyhlásí desítky až stovky svolávacích akcí. Při nich musí majitelé novějších i starších aut do servisu kvůli závadě, která ovlivňuje jejich bezpečnost. Kdo z výrobců svolával loni nejčastěji své zákazníky do servisů, zjistíte v následujícím přehledu, který využívá data z evropského systému Rapex. Pořadí pak zpracoval specializovaný web Svolávačky.cz.
Foto: Škoda Auto

Jak je na tom Škoda?

Škoda patří mezi automobilky s minimem svolávacích akcí. Web Svolávačky.cz ji řadí na 26. místo z 38 značek ve svém žebříčku. V systému Rapex se objevily tři akce pro čtyři modely. Některé kusy modelů Scala a Kamiq mohly mít špatně sešité potahy sedadel, což by mohlo ovlivnit funkci bočních airbagů, některé Octavie čtvrté generace musely do servisu kvůli systému e-Call a Superb z roku 2015 může mít závadu v řídící jednotce airbagu.

Kompletní pořadí značek najdete zde. Na odkazu je možné si také detailně projít svolávací akce všech výrobců za loňský rok, i mimo deset s největším počtem cest do servisu, a všech modelů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministři zahraničí zemí EU vyzvali k zastavení bojů mezi Izraelem a Palestinci. Společné prohlášení kritické k Izraeli však nepodpořilo Maďarsko

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pražská burza v úterý uzavřela nejvýš od léta 2011

Pražská burza je nejsilnější za posledních téměř deset let. Index PX dnes uzavřel na 1143,3 bodu, což je jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011. Vzhůru mu pomohly především akcie bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Ze 13 hlavních titulů, které ovlivňují hodnotu indexu PX, dnes šest uzavřelo obchodování se ziskem. Nejvýrazněji zdražily akcie banky Moneta, o téměř 2,5 procenta. Dařilo se také cenným papírům bankovní skupiny Erste a Komerční banky.

Mimo finanční sektor si nejvýrazněji polepšily akcie ČEZ. Jejich cena stoupla o 1,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy