Která auta musí často do servisu? Tyto značky loni vyhlásily nejvíce svolávacích akcí

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 1. 2021 6:02
Automobilky každoročně dohromady vyhlásí desítky až stovky svolávacích akcí. Při nich musí majitelé novějších i starších aut do servisu kvůli závadě, která ovlivňuje jejich bezpečnost. Kdo z výrobců svolával loni nejčastěji své zákazníky do servisů, zjistíte v následujícím přehledu, který využívá data z evropského systému Rapex. Pořadí pak zpracoval specializovaný web Svolávačky.cz.
Foto: Škoda Auto

Jak je na tom Škoda?

Škoda patří mezi automobilky s minimem svolávacích akcí. Web Svolávačky.cz ji řadí na 26. místo z 38 značek ve svém žebříčku. V systému Rapex se objevily tři akce pro čtyři modely. Některé kusy modelů Scala a Kamiq mohly mít špatně sešité potahy sedadel, což by mohlo ovlivnit funkci bočních airbagů, některé Octavie čtvrté generace musely do servisu kvůli systému e-Call a Superb z roku 2015 může mít závadu v řídící jednotce airbagu.

Kompletní pořadí značek najdete zde. Na odkazu je možné si také detailně projít svolávací akce všech výrobců za loňský rok, i mimo deset s největším počtem cest do servisu, a všech modelů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy