Aston Martin následuje Teslu. Nabídne elektrický sedan

ČTK ČTK
19. 8. 2015 8:44
Elektrická verze existujícího sedanu se dostane na trh dříve než sportovně užitkový typ DBX.
Kromě verze se spalovacím motorem se bude nabízet i vůz s elektromotorem.
Kromě verze se spalovacím motorem se bude nabízet i vůz s elektromotorem. | Foto: Aston Martin

Britský výrobce luxusních aut Aston Martin by mohl přijít na trh s prvním elektrickým sedanem do dvou let. Řekl to v rozhovoru pro Automotive News generální ředitel automobilky Andy Palmer.

Automobilka pod vedením Palmera letos v dubnu navýšila kapitál a expanduje do nových kategorií vozů. Palmer se ujal funkce před rokem s cílem vrátit automobilku, která kvůli větším konkurentům bojovala o udržení na trhu, zpět k růstu.

Nový vůz by měl být plně elektrickou verzí čtyřdvéřového modelu Rapide.

Automobilka, stejně jako její konkurenti, expanduje do oblasti elektrických vozů, protože čelí přísnějším pravidlům na vypouštění emisí v USA a Evropě. V březnu představila plány na elektrický sportovně užitkový vůz DBX, který by se mohl objevit do roku 2019. Palmer dodal, že DBX by měl přijít na trh až po elektrickém modelu Rapide.

Kvůli stárnoucím modelům a nízkým investicím prodej firmy navzdory prudkému růstu globální poptávky po luxusních autech klesá. Loni společnost dodala na trh 4000 vozů, což je prudký pokles ve srovnání s rokem 2007, kdy prodala rekordních 7300 vozů, napsala agentura Reuters.

Aston Martin prodává auta ve 41 zemích světa a je jediným větším světovým výrobcem luxusních sportovních vozů, který není propojen s žádnou velkou automobilkou. Podíly ve firmě vlastní investorské firmy z Kuvajtu a italský soukromý investiční fond Investindustrial. Necelých pět procent v automobilce má i německý výrobce automobilů Daimler.

 

Právě se děje

Další zprávy