Anketa Auto roku v České republice zná finalisty, tentokrát jich je šest. Tipnete si?

Eva Srpová Eva Srpová
12. 11. 2019 14:50
Letos bude odborná porota vybírat ze šesti finalistů. Výběr je poměrně pestrý. Tipnete si, kdo letos vyhraje?
Foto: Martin Přibyl

Jak hlasovali členové poroty ankety Auto roku v České republice ve vydavatelství Economia

Z vydavatelství Economia jsou v porotě dva členové - Martin Přibyl a Eva Srpová. Ačkoli hlasování je oficiálně neveřejné, zveřejňujeme abecedně seřazený seznam pěti aut, která redaktoři navrhovali do finále. Do něj se například nedostala Toyota Corolla, kterou oba redaktoři měli na seznamu.

Martin Přibyl: BMW 3, Mazda CX-30, Peugeot 208, Renault Clio, Toyota Corolla

Eva Srpová: BMW 3, Mazda CX-30, Peugeot 208, Škoda Kamiq, Toyota Corolla

Ve druhé polovině listopadu proběhne druhé kolo testovacích jízd s finalisty a vyhlášení vítězů se koná 8. ledna 2020, kdy se také zveřejní vítězové přidružených anket Technologická inovace a Ekologické auto roku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy