Anketa Auto roku v České republice zná finalisty, tentokrát jich je šest. Tipnete si?

Eva Srpová Eva Srpová
12. 11. 2019 14:50
Letos bude odborná porota vybírat ze šesti finalistů. Výběr je poměrně pestrý. Tipnete si, kdo letos vyhraje?
Foto: Martin Přibyl

Jak hlasovali členové poroty ankety Auto roku v České republice ve vydavatelství Economia

Z vydavatelství Economia jsou v porotě dva členové - Martin Přibyl a Eva Srpová. Ačkoli hlasování je oficiálně neveřejné, zveřejňujeme abecedně seřazený seznam pěti aut, která redaktoři navrhovali do finále. Do něj se například nedostala Toyota Corolla, kterou oba redaktoři měli na seznamu.

Martin Přibyl: BMW 3, Mazda CX-30, Peugeot 208, Renault Clio, Toyota Corolla

Eva Srpová: BMW 3, Mazda CX-30, Peugeot 208, Škoda Kamiq, Toyota Corolla

Ve druhé polovině listopadu proběhne druhé kolo testovacích jízd s finalisty a vyhlášení vítězů se koná 8. ledna 2020, kdy se také zveřejní vítězové přidružených anket Technologická inovace a Ekologické auto roku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy