Satirický inzerát na prodej Babišova obytného auta měl padesát tisíc zhlédnutí

Satirický inzerát na prodej Babišova obytného auta měl padesát tisíc zhlédnutí
Andrej Babiš jezdil se svým obytným vozem po republice.
Vůz má nepřehlédnutelné polepy.
Andrej Babiš a jeho obytný Bürstner Travel Van
Andrej Babiš a jeho obytný Bürstner Travel Van
Foto: reprofoto Bazoš.cz
Eva Srpová Eva Srpová
3. 10. 2022 12:36
V sobotu se na inzertním portálu Bazoš.cz objevil satirický inzerát, podle kterého Andrej Babiš údajně prodává svůj obytný vůz. Popis a "důvody prodeje" reagovaly na výsledky druhého kola senátních voleb. Inzerát visel na webu do neděle večer, kdy ho provozovatelé portálu smazali. Za tu dobu ho stihlo zhlédnout 50 tisíc lidí.

Na webu visel sotva dva dny, ale rychle se šířil. Satirický inzerát, podle kterého Andrej Babiš prodává svůj obytný vůz, se objevil na inzertním portálu Bazoš.cz v sobotu, když byly známé výsledky ve druhém kole senátních voleb. Lidé ho začali sdílet na sociálních sítích a přidávali vtipné komentáře. Provozovatelé Bazoše jej stáhli z inzerce v neděli večer. 

"Dobrý děň, prodám Travel Van Burstner (Fiat Ducato). Použit jen jednu sezóně. Po dohodě možno i s řidičem. Jeto pouze po republike," psalo se v popisu inzerátu osobou nazvanou AgroAndy. S dodatkem, že kosmetickými vadami jsou pouze zbytky skořápek v klimatizaci a v chladiči. Za vůz bylo požadováno 8 699 999 Kč s ironickým dovětkem, že "odpočet DPH je možný 3x".

Na inzerát dokonce reagovali spravovatelé twitterového účtu Andreje Babiše. "Vzhledem ke skvělým výsledkům v komunálních volbách možná obytňák pojede i prezidentskou kampaň. Samozřejmě, pokud ho kandidát či kandidátka bude chtít využít," píše se v retweetu reagujícím na autora populárního účtu Poslední skaut.

"Inzerát nás pobavil. I já sám jsem ho dostal od kamarádů dvakrát, osobně jsem ho nemazal, učinili to až administrátoři v neděli večer," říká pro Aktuálně.cz zakladatel a majitel inzertního serveru Bazoš.cz Radim Smička. Za tu dobu ho podle jeho údajů zhlédlo kolem 50 tisíc lidí.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Turecku našli patrně nejstarší rytinu s příběhem, zobrazuje muže a zvířata

Archeologové v Turecku objevili zřejmě nejstarší umělecké zobrazení příběhové scény, kamenný panel s rytinami ukazuje divoká zvířata a muže, který se drží za penis. Podle nich neolitický reliéf vznikl nejspíše kolem roku 11 000 před naším letopočtem a pravděpodobně odráží proměňující se vztah zvířat a člověka v době, kdy začaly během tak zvané neolitické revoluce vznikat první usedlé společnosti založené na zemědělství.

Archeologové o nálezu kamenné lavice s rytinami v lokalitě Sayburç na jihovýchodě Turecka informovali v odborném magazínu Antiquity.

Podle nich je odkryté zobrazení nejstarším, u kterého lze vysledovat časovou následnost jednotlivých scén, které tak vyprávějí ucelený příběh. "Můžeme se domnívat, že se tady začal formovat jakýsi komplexní příběh, že byl rozhodující pro formování ideologie dané komunity a byl předáván dalším generacím," citoval server The Art Newspaper vedoucí výzkumu, archeoložku Eylem Özdoganovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy