Americká policie chytila za volantem pětiletého kluka. Jedu si pro Lamborghini, řekl

Hlídka dopravní policie v USA zastavila na dálnici SUV, které nepochopitelně přejíždělo z pruhu do pruhu. Za jeho volantem seděl pětiletý chlapec, u sebe měl tři dolary a tvrdil jim, že si jede pro Lambo, které mu rodiče nechtějí koupit.
Pětiletý chlapec vyrazil z Utahu do Kalifornie. Jel si koupit Lamborghini. | Video: Reuters

Svým očím nemohli uvěřit policisté v americkém státě Utah, když se ukázalo, že auto, které zastavili na dálnici, řídí pětiletý kluk. Vysvětlil jim, že si jede do Kalifornie pro Lamborghini. Jak ale informovala televize CNN na svých internetových stránkách, měl u sebe pouhé tři dolary (přibližně 75 korun).

Policejní hlídku na dálnici zaujalo vozidlo typu SUV, které jelo jen asi 50kilometrovou rychlostí a přejíždělo mezi jednotlivými pruhy. Když policisté auto zastavili, zjistili, že na okraji předního sedadla sedí velmi mladý řidič a sotva dosáhne nohama na brzdový pedál.

Ukázalo se, že chlapec se rozhodl vzít věci do svých rukou poté, co se pohádal s matkou kvůli tomu, že mu odmítla koupit Lamborghini. To se dá ve Spojených státech pořídit od 200 000 dolarů (asi pět milionů korun) výše, uvedla CNN.

Podle policie je nyní na prokuratuře, zda obžaluje chlapcovy rodiče kvůli tomu, že ho svěřili do péče jeho sourozenců v době, když nebyli doma.

 

Právě se děje

před 27 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy