Auto

Izraelská ochranka zastřelila na přechodu na Západním břehu ženu s nožem

Na přechodu na Západním břehu Jordánu byla v sobotu zastřelena mladá Palestinka, která zřejmě plánovala útok nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na prohlášení izraelské policie.

Podle policie 28letá žena dorazila na kontrolní stanoviště Kalandia severně od Jeruzaléma a s nožem v ruce se rozběhla ke strážcům. Ignorovala několik výzev k zastavení, ochranka ji proto zastřelila. Několik amatérských videí, která pořídili Palestinci na přechodu, ukazuje ženu ležící na zemi na izraelské straně přechodu. Podle izraelských médií byla žena údajně v minulosti už za útok nožem vězněna.

Zdroj: ČTK

Tým z Česka objevil protein, který má vliv na správné dělení buněk. Nové poznatky by mohly v budoucnu pomoci v protinádorové léčbě

Tým z Česka objevil nový protein, který má vliv na správné dělení buněk. Poznatky o jeho funkci by mohly v budoucnu pomoci v protinádorové léčbě. Akademie věd ČR o tom ve středu informovala v tiskové zprávě. Za objevem stojí vědci z Ústavu molekulární genetiky AV.

Zdroj: ČTK

Francouzské úřady obvinily tamní automobilku Renault z podvodu v souvislosti s vyšetřováním emisí naftových vozů. Firma jakékoliv pochybení odmítá

Zdroj: ČTK
Pokračovat