13 statečných proti Dacii Duster. Kdo se podbízí cenou, kdo boduje prostorem a kdo sází na design?

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 1. 2018 14:01
Dacia začátkem letošního roku uvedla na český trh druhou generaci SUV Duster. Ta je pro rumunskou automobilku velmi důležitá, protože v Evropě patří vůz mezi nejpopulárnější ve stále rostoucí kategorii sportovně-užitkových vozů. Jakkoliv se design oproti předchůdci příliš nezměnil a motorová paleta zůstala úplně stejná, nový Duster je modernější. Nabízí například prvky, o nichž si minulý model mohl nechat zdát - automatická klimatizace, panoramatický kamerový systém či bezklíčkové startování. I přes nízkou cenu, startující na 259 900 korunách, to ale Duster nebude mít lehké. V následující grafice se podívejte na třináct konkurentů, s nimiž se bude muset rumunský vůz vypořádat.

Detailní ceník a technické specifikace nové Dacie Duster naleznete pod tímto odkazem.

Kia Sportage

Kia Sportage ze Žiliny je se 4480 mm na délku a 2670 mm mezi nápravami téměř stejně velká jako sourozenecký model ze stáje Hyundai. Kufr má ale udávaný menší objem - 503 až 1492 litrů.

Úplně stejná je naopak nabídka pohonných jednotek. Jen ve zkratce tedy obsahuje dva benzinové motory, jeden s turbodmychadlem (i pohonem 4×4) a základní atmosférický. Turbodiesely jsou čtyři, dvě sedmnáctistovky a dva dvoulitry, přičemž pouze objemově větší lze kombinovat s pohonem všech kol. Vybrané jednotky je možné doplnit o automatickou převodovkou.

Oproti Tucsonu má Sportage hned šest výbavových stupňů, specifický je zejména model GT Line, který je vizuálně sportovněji laděný. Výraznější mechanické zásahy ale nenabízí. Všechny verze pak mají minimálně manuální klimatizaci, rádio s MP3 či litá kola. Nejlevnější Sportage 1.6 GDI Cool stojí 494 980 korun, na opačném konci je provedení 2.0 CRDi (136 kW) 4×4 s automatem ve výbavě GT Line za 864 980 korun. Další informace hledejte zde.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy