13 statečných proti Dacii Duster. Kdo se podbízí cenou, kdo boduje prostorem a kdo sází na design?

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 1. 2018 14:01
Dacia začátkem letošního roku uvedla na český trh druhou generaci SUV Duster. Ta je pro rumunskou automobilku velmi důležitá, protože v Evropě patří vůz mezi nejpopulárnější ve stále rostoucí kategorii sportovně-užitkových vozů. Jakkoliv se design oproti předchůdci příliš nezměnil a motorová paleta zůstala úplně stejná, nový Duster je modernější. Nabízí například prvky, o nichž si minulý model mohl nechat zdát - automatická klimatizace, panoramatický kamerový systém či bezklíčkové startování. I přes nízkou cenu, startující na 259 900 korunách, to ale Duster nebude mít lehké. V následující grafice se podívejte na třináct konkurentů, s nimiž se bude muset rumunský vůz vypořádat.

Detailní ceník a technické specifikace nové Dacie Duster naleznete pod tímto odkazem.

Kia Sportage

Kia Sportage ze Žiliny je se 4480 mm na délku a 2670 mm mezi nápravami téměř stejně velká jako sourozenecký model ze stáje Hyundai. Kufr má ale udávaný menší objem - 503 až 1492 litrů.

Úplně stejná je naopak nabídka pohonných jednotek. Jen ve zkratce tedy obsahuje dva benzinové motory, jeden s turbodmychadlem (i pohonem 4×4) a základní atmosférický. Turbodiesely jsou čtyři, dvě sedmnáctistovky a dva dvoulitry, přičemž pouze objemově větší lze kombinovat s pohonem všech kol. Vybrané jednotky je možné doplnit o automatickou převodovkou.

Oproti Tucsonu má Sportage hned šest výbavových stupňů, specifický je zejména model GT Line, který je vizuálně sportovněji laděný. Výraznější mechanické zásahy ale nenabízí. Všechny verze pak mají minimálně manuální klimatizaci, rádio s MP3 či litá kola. Nejlevnější Sportage 1.6 GDI Cool stojí 494 980 korun, na opačném konci je provedení 2.0 CRDi (136 kW) 4×4 s automatem ve výbavě GT Line za 864 980 korun. Další informace hledejte zde.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy