11 Volkswagenů, které vyvracejí mýtus o nudné značce. Znáte lidový supersport nebo šílený Golf?

Jan Matoušek Jan Matoušek
1. 2. 2018 7:15
Automobilka Volkswagen má mezi veřejností nálepku konzervativního výrobce automobilů. Jeho vozy se, jak se také občas říká, kupují spíše rozumem než srdcem. To však neznamená, že by Němci neuměli vyrobit zajímavé a v mnoha případech velmi zábavné auto. Ne všechny se dostanou do sériové výroby, což je ostatně vidět i v následující grafice. V ní najdete 11 zajímavých modelů se znakem "lidového vozu".

Volkswagen W12

Volkswagen a supersport? V roce 1997 se toto jinak nepravděpodobné spojení stalo realitou a v Tokiu se představilo kupé s příznačným označením W12. To proto, že vůz dostal 6.5litrový dvanáctiválec do W s výkonem 309 kW. Nechyběl ani pohon všech kol Syncro, na designu se podílel Giorgetto Giugiaro. Asi o půl roku později odhalil Volkswagen otevřenou variantu vozu, která měla jedinou výraznější změnu - pohon zadních místo všech kol. Nejultimativnější verze supersportu přišla v roce 2001 s verzí známou také jako W12 Nardó (podle toho, že okruhová verze překonala v témže roce na okruhu Nardó několik rychlostních rekordů). Ta dostala jednotku naladěnou na 441 kW a údajně uměla pokořit 100 km/h za 3,5 sekundy. Maximální rychlost byla 357 km/h. Dítě Ferdinanda Piëcha nakonec do výroby nezamířilo, fascinuje ale dodnes. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy