Foto: Nejpodivnější auta světa. Sporťák ve tvaru rejnoka nebo vůz s větrnou elektrárnou

Foto: Nejpodivnější auta světa. Sporťák ve tvaru rejnoka nebo vůz s větrnou elektrárnou
Volkswagen XL1 - Koncern chtěl stvořit auto, které konzumuje méně než litr paliva na 100 km. Vznikl tento plug-in hybrid vypadající jako by přijel z výstavy konceptů budoucnosti. Vůz postavený z uhlíkového vlákna, s výklopnými dveřmi a kamerami místo zpětných zrcátek se ale vyráběl sériově. Minimálně jeden jezdí také v Česku.
Youabian Puma - Takhle to dopadne, když se do stavby auta pustí plastický chirurg z Hollywoodu. Jedno z nejpodivnějších aut světa patří také bezesporu k nejošklivějším. Kombinace šasi z pick-upu, kabiny a střechy z kabrioletu Volvo C70 a odporného designu je až fascinující.
Reliant Robin - Britská automobilka Reliant chtěla v polovině sedmdesátých let nabídnou řidičům levný dopravní prostředek s nízkou spotřebou i provozními náklady. Výsledkem je tato tříkolka, která má řadu zastánců mezi sběrateli, obecně je ale považována za velmi divný vůz. Podle Jeremy Clarksona byl i nebezpečný. V jednom z dílů Top Gearu se s ním převrátil. Pak ale přiznal, že šlo o zinscenovaný záběr.
Venturi Electric - Původně francouzská, teď už monacká společnost Venturi se zabývá stavbou elektromobilů. Nejdivnějším výtvorem jejího studia je elektromobil s příznačným názvem Electric. Nejenže vypadá jako pojízdná krabice od bot kombinovaná s kočárem, ale když mu dojde šťáva, může ji získat alespoň částečně zpět pomocí výsuvné větrné turbíny na střeše. Ještě tedy potřebuje, aby foukalo.
Foto: Výrobci
Jan Markovič Jan Markovič
25. 6. 2016 19:30
Vybrali jsme nejbizarnější automobily, které kdy vyjely na silnici. Takový japonský sporťák, jenž svými tvary připomíná rejnoka, monacký elektromobil s větrnou elektrárničkou na střeše nebo BMW se zásuvnými dveřmi ohromí i ty, kteří se o vozy kolem sebe jinak nezajímají. Jde o kousky málo rozšířené a je vzácné na ně narazit. Některé však na silnici potkáte, třeba i v Česku.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 1 hodinou

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy