Toyen, Mucha, Preisler. Jarní aukce v Mánesu nabídne unikátní umělecká díla

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková - za podpory: loos gallery logo
10. 4. 2021 17:00
Přes 140 uměleckých děl se objeví v nabídce jarní aukce síně Adolf Loos Apartment and Gallery. Na prodej budou levnější položky stejně jako díla mimořádné hodnoty. Podívejte se na nejzajímavější "kousky", o které se budou sběratelé zřejmě přetahovat.
Jan Preisler, Tři dívky v lese, 1906
Jan Preisler, Tři dívky v lese, 1906 | Foto: Adolf Loos Apartment and Gallery.

Tři dívky od Preislera

Pozornost sběratelů upoutá také Jan Preisler a jeho finální verze obrazu Tří dívek v lese z roku 1906.

"Ikonickou malbu českého moderního malířství začátku 20. století obohacuje i její vynikající provenience, pochází totiž ze sbírky sběratele, mecenáše umění a přítele Jana Preislera pana Bohuslava Duška. Obraz malíře této kvality a významu se nikdy v aukci dosud nedražil," říká ředitel aukční síně Vladimír Lekeš.