Toyen, Mucha, Preisler. Jarní aukce v Mánesu nabídne unikátní umělecká díla

Přes 140 uměleckých děl se objeví v nabídce jarní aukce síně Adolf Loos Apartment and Gallery. Na prodej budou levnější položky stejně jako díla mimořádné hodnoty. Podívejte se na nejzajímavější "kousky", o které se budou sběratelé zřejmě přetahovat.
Theodor Pištěk, Jam Session, 1958, olej na plátně, 70 x 90 cm, signováno a datováno. Vyvolávací cena je 500 tisíc korun, odhadní cena od 1 do 2 milionů korun.
Theodor Pištěk, Jam Session, 1958, olej na plátně, 70 x 90 cm, signováno a datováno. Vyvolávací cena je 500 tisíc korun, odhadní cena od 1 do 2 milionů korun. | Foto: Adolf Loos Apartment and Gallery.

Aukce se uskuteční v neděli 18. dubna od 14 hodin v pražském Mánesu.

"Osobní účast dražitelů na aukci pravděpodobně nebude možná. Vše však bude záviset na nařízeních vlády platných v den konání aukce. Zájemci mohou využít klasickou aukci po telefonu nebo aukci na takzvaný písemný limit, kdy se mohou k účasti v aukci zaregistrovat na stránkách galerie stažením příslušných plných mocí. Nově také nabízíme aukci on-line přes český i zahraniční portál - livebid.cz a invaluable.com. Po zaregistrování může zájemce sledovat aukci živě z pohodlí a bezpečí domova," říká Aneta Kopecká z Adolf Loos Apartment and Gallery.

I obchod s uměním se přizpůsobil koronavirové době. Pandemie urychlila to, k čemu se obchod s uměním blížil - právě k on-line prodejům. Je to cesta, jak se v době uzavřených sálů a propadů tržeb dostat k zákazníkům.

Aneta Kopecká doplňuje, že dražené předměty si lze prohlédnout v rámci předaukční výstavy, která se koná každý den včetně víkendů od 10 do 18 hodin v malé výstavní síni v Mánesu po předchozí domluvě. Na webových stránkách jsou díla vystavena virtuálně, u některých aukčních položek jsou i krátká videa. Galerie poskytuje jako jediná v České republice doživotní záruku pravosti nabízených uměleckých děl.

  • Na následujících kartách se podíváte na mimořádná díla, která aukce nabízí. Je mezi nimi například vzácný obraz od Toyen, olejomalby Jana Preislera, Alfonse Muchy či francouzského umělce Bernarda Buffeta. 
 

Právě se děje

před 8 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 26 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy