Toyen, Mucha, Preisler. Jarní aukce v Mánesu nabídne unikátní umělecká díla

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková - za podpory: loos gallery logo
10. 4. 2021 17:00
Přes 140 uměleckých děl se objeví v nabídce jarní aukce síně Adolf Loos Apartment and Gallery. Na prodej budou levnější položky stejně jako díla mimořádné hodnoty. Podívejte se na nejzajímavější "kousky", o které se budou sběratelé zřejmě přetahovat.
Theodor Pištěk, Jam Session, 1958, olej na plátně, 70 x 90 cm, signováno a datováno. Vyvolávací cena je 500 tisíc korun, odhadní cena od 1 do 2 milionů korun.
Theodor Pištěk, Jam Session, 1958, olej na plátně, 70 x 90 cm, signováno a datováno. Vyvolávací cena je 500 tisíc korun, odhadní cena od 1 do 2 milionů korun. | Foto: Adolf Loos Apartment and Gallery.

Aukce se uskuteční v neděli 18. dubna od 14 hodin v pražském Mánesu.

"Osobní účast dražitelů na aukci pravděpodobně nebude možná. Vše však bude záviset na nařízeních vlády platných v den konání aukce. Zájemci mohou využít klasickou aukci po telefonu nebo aukci na takzvaný písemný limit, kdy se mohou k účasti v aukci zaregistrovat na stránkách galerie stažením příslušných plných mocí. Nově také nabízíme aukci on-line přes český i zahraniční portál - livebid.cz a invaluable.com. Po zaregistrování může zájemce sledovat aukci živě z pohodlí a bezpečí domova," říká Aneta Kopecká z Adolf Loos Apartment and Gallery.

I obchod s uměním se přizpůsobil koronavirové době. Pandemie urychlila to, k čemu se obchod s uměním blížil - právě k on-line prodejům. Je to cesta, jak se v době uzavřených sálů a propadů tržeb dostat k zákazníkům.

Aneta Kopecká doplňuje, že dražené předměty si lze prohlédnout v rámci předaukční výstavy, která se koná každý den včetně víkendů od 10 do 18 hodin v malé výstavní síni v Mánesu po předchozí domluvě. Na webových stránkách jsou díla vystavena virtuálně, u některých aukčních položek jsou i krátká videa. Galerie poskytuje jako jediná v České republice doživotní záruku pravosti nabízených uměleckých děl.

  • Na následujících kartách se podíváte na mimořádná díla, která aukce nabízí. Je mezi nimi například vzácný obraz od Toyen, olejomalby Jana Preislera, Alfonse Muchy či francouzského umělce Bernarda Buffeta.