Asko nábytek se předloni dostal do mírného zisku

ČTK ČTK
9. 1. 2015 12:32
Společnost vykázala zisk šest milionů korun, o rok předtím byla ve ztrátě 51 milionů korun. Tržby řetězce zůstaly na úrovni 1,3 miliardy korun.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Prodejce nábytku Asko nábytek se v roce 2013 vymanil ze ztráty. Společnost vykázala zisk šest milionů korun, o rok předtím byla ve ztrátě 51 milionů korun. Tržby řetězce zůstaly na úrovni 1,3 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

"Ačkoliv jsme vykázali mírný pokles prodejů oproti předchozímu roku, podařilo se nám díky optimalizaci nákupu a zlepšení v oblasti interních procesů, jakož i snížení personálních a ostatních provozních nákladů, dosáhnout poprvé od převzetí společnosti skupinou Porta v polovině roku 2011 kladného výsledku hospodaření," uvedla firma ve zprávě.

Asko nábytek plánuje další rozšiřování obchodní sítě. "Cesta k úspěchu vede pouze přes dlouhodobě kvalitní a širokou nabídku zboží a služeb a mnohdy i výrazné slevy a nabídkové akce," píše se ve výroční zprávě.

Asko nábytek v ČR provozuje 11 prodejen, v roce 2009 firma spustila také e-shop.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Šestnáct lidí a dvě firmy čelí obžalobě kvůli daňovým únikům za čtvrt miliardy

Obžalobu na 16 lidí a dvě firmy podal v pátek olomoucký krajský státní zástupce kvůli daňovým únikům za 250 milionů korun. Uvedla to na svém webu Česká televize. V kauze figuruje opavská společnost FAU, která obchodovala s minerálními oleji a jako důsledek činnosti státních úřadů skončila v konkurzu. Případem se bude zabývat olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě.

"Dnešního dne byla podána obžaloba pro daňové úniky ve výši čtvrt miliardy korun. Obžalováno bylo 16 fyzických a dvě právnické osoby," uvedl Studený. Obžalovaní jsou jako organizovaná skupina. Upřesnil, že se obžaloba týká obchodů FAU s.r.o.

Trestní stíhání policie zahájila v roce 2018. Nynější obžalované tehdy obvinila z toho, že v roce 2013 uměle vytvořili řetězec firem, aby se vyhnuli zaplacení DPH z obchodu s pohonnými hmotami.

FAU je v konkurzu. Státní úřady na ni v roce 2016 vydaly zajišťovací příkazy za stovky milionů korun s odůvodněním, že se zapojila do karuselového podvodu. NSS ale v roce 2019 dospěl k závěru, že celníci neměli pro tak velký zákrok dost silný důvod. Společnost následně uspěla s několika žalobami proti rozhodnutí a postupům finanční správy a celníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy