Asko nábytek se předloni dostal do mírného zisku

ČTK ČTK
9. 1. 2015 12:32
Společnost vykázala zisk šest milionů korun, o rok předtím byla ve ztrátě 51 milionů korun. Tržby řetězce zůstaly na úrovni 1,3 miliardy korun.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Prodejce nábytku Asko nábytek se v roce 2013 vymanil ze ztráty. Společnost vykázala zisk šest milionů korun, o rok předtím byla ve ztrátě 51 milionů korun. Tržby řetězce zůstaly na úrovni 1,3 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

"Ačkoliv jsme vykázali mírný pokles prodejů oproti předchozímu roku, podařilo se nám díky optimalizaci nákupu a zlepšení v oblasti interních procesů, jakož i snížení personálních a ostatních provozních nákladů, dosáhnout poprvé od převzetí společnosti skupinou Porta v polovině roku 2011 kladného výsledku hospodaření," uvedla firma ve zprávě.

Asko nábytek plánuje další rozšiřování obchodní sítě. "Cesta k úspěchu vede pouze přes dlouhodobě kvalitní a širokou nabídku zboží a služeb a mnohdy i výrazné slevy a nabídkové akce," píše se ve výroční zprávě.

Asko nábytek v ČR provozuje 11 prodejen, v roce 2009 firma spustila také e-shop.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy