Apple Watch nesmí kvůli sporu o patent do Švýcarska

ČTK ČTK
4. 4. 2015 21:12
Společnost Apple zatím nemůže v souvisloti s hodinkami v zemi používat ani klasický obrázek jablka, ani slovo apple (jablko). Patent patří firmě William Longe, majiteli značky Leonard.
Šéf společnosti Apple Tim Cook během představení hodinek Apple Watch.
Šéf společnosti Apple Tim Cook během představení hodinek Apple Watch. | Foto: Reuters

Curych - Americká společnost Apple nebude moci zahájit prodej svých nových chytrých hodinek ve Švýcarsku nejméně do konce letošního roku.

Důvodem je spor o právo na duševní vlastnictví, uvedla na svém webu švýcarská televizní stanice RTS.

Švýcarsko je domovem luxusních hodinek.

Americký technologický gigant podle dokumentů švýcarského federálního úřadu práv na duševní vlastnictví zatím nemůže používat v zemi ani klasický obrázek jablka ani slovo apple (jablko) v souvislosti se svými hodinkami, protože od roku 1985 patří tento patent firmě William Longe, majiteli značky Leonard.

Patentový spor by měl skončit 5. prosince letošního roku.

Hodinky Apple Watch jsou prvním novým produktem firmy od doby, kdy se funkce generálního ředitele ujal Tim Cook. Prodej hodinek v prvních devíti zemích má být zahájen 24. dubna.

Apple se ke zprávě nevyjádřil a ve švýcarském institutu nebyl k zastižení nikdo, kdo by se k informaci vyjádřil, napsala agentura Reuters.

Švýcarská firma Swatch, největší světový výrobce hodinek, minulý měsíc představila svou odpověď na chytré hodinky Applu.

Do svých hodinek plánuje dát levné programovatelné čipy, které umožní nositelům hodinek platit pouze pohybem zápěstí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy