Berlusconi zvažuje koupi ProSieben. Médium může převzít s Křetínským, tvrdí analytici

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 3. 2020 15:34
Ředitel německé společnosti ProSiebenSat.1 Media Max Conze nečekaně odstoupil a z firmy odešel. Mezi analytiky se spekuluje, že německou mediální a rozhlasovou společnost by se mohl snažit převzít italský mediální podnik Mediaset, který by se za tímto účelem spojil s českým miliardářem Danielem Křetínským. Informovala o tom agentura Reuters.
Daniel Křetínský
Daniel Křetínský | Foto: ČTK

Zpráva o odchodu Conzeho, který byl v čele ProSieben od poloviny roku 2018, přichází jen několik dní poté, co Mediaset zvýšil podíl v ProSieben téměř na 20 procent. Conze se kvůli nedobré finanční situaci ProSieben ocital pod stále větším tlakem.

K užšímu spojení s Mediasetem, který má pod kontrolou bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, byl Conze spíše skeptický, poznamenala Reuters. Největší italská mediální společnost potřebuje ProSieben pro svůj plán na vytvoření celoevropské televize.

Desetiprocentní podíl v ProSieben vlastní i skupina Czech Media Invest (CMI), jejímž spolumajitelem je Křetínský. Podle analytiků společnosti Citi, na něž se odvolává Reuters, je možné, že by se Mediaset mohl spojit s českým investorem a pokusit se firmu převzít celou.

"Společnost Czech Media Invest dění okolo ProSiebenSat.1 sleduje z pozice jednoho z významných akcionářů. Spekulace ale komentovat nebudeme," řekl Daniel Častvaj, člen představenstva CMI.

Akcie ProSieben na zprávu o odchodu Conzeho zareagovaly silným růstem. Dopoledne přidávaly kolem devíti procent, než zisky zmírnily zhruba na pět procent.

Křetínský znervózňuje Francouze: Neví, co je dnes tisk, říká šéfredaktor Le Monde pro DVTV

Začalo se schylovat ke změnám, které byly naprosto neprůhledné, nikdo nám nic neřekl, tvrdí Jérôme Fenoglio. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy