Amazon v Česku navyšuje mzdy. Skladníkům dá 182 korun za hodinu

Ekonomika Ekonomika
22. 7. 2021 13:33
Internetový gigant Amazon v Česku před prodejní špičkou zvýší mzdy stálým i sezonním zaměstnancům. Na vstupních pozicích narostou od srpna o více než 13 procent na 182 korun za hodinu, u vedoucích pozic pak na 225 korun. Zaměstnanci Amazonu mají dále nárok na měsíční bonus ve výši až 10 procent. Informovala o tom firma ve svém prohlášení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Společně s docházkovým bonusem si podle firmy zaměstnanci na vstupních pozicích vydělají mezi 32 411 až 34 726 korunami hrubého za měsíc, vedoucí týmů pak od 40 068 do 42 739 Kč v závislosti na délce praxe.

"V Amazonu nabízíme konkurenceschopné mzdy a velmi atraktivní benefity, přičemž naše mzdy každoročně revidujeme," uvedl generální manažer Amazon Česká republika Michal Šmíd. 

"Vedle vysoce konkurenceschopné mzdy nabízí Amazon také atraktivní benefity zahrnující dotované stravování a dopravu do zaměstnání zdarma, a také inovativní vzdělávací program Career Choice, v rámci kterého hradíme zaměstnancům v průběhu čtyř let až 120 tisíc korun, abychom jednotlivcům pomohli rozšiřovat kariérní možnosti ať už v rámci společnosti, nebo mimo ni," dodává HR manažerka Zuzana Zajacová.

Distribuční centrum Amazonu bylo otevřeno v roce 2015. Budova v současnosti zaměstnává téměř čtyři tisíce stálých pracovníků. Firma v poslední době celosvětově těží ze silného růstu zájmu lidí o nákupy prostřednictvím internetu, který je důsledkem pandemie.

V letošním prvním čtvrtletí Amazon více než ztrojnásobil čistý zisk na rekordních 8,1 miliardy dolarů (171 miliard Kč) z 2,5 miliardy dolarů před rokem. Vykázal tak rekordní zisk již čtvrté čtvrtletí za sebou. Čtvrtletní tržby společnosti se meziročně zvýšily o 44 procent na 108,52 miliardy dolarů. 

Například v USA a Kanadě Amazon již v květnu oznámil, že poptává na 75 tisíc nových zaměstnanců. Nábor se týká především míst v rozvážce zboží a ve skladech. Průměrná počáteční mzda nových zaměstnanců bude činit 17 dolarů (zhruba 360 Kč) na hodinu, uvedl server CNBC.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Černošický úřad nepřeruší řízení ke střetu zájmů Andreje Babiše

Černošický městský úřad nebude přerušovat řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Informoval o tom na svém webu. Babiš podal na městský úřad žalobu na ochranu před nezákonným zásahem, požaduje zastavení přestupkového řízení. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí Krajského soudu v Praze Hany Černé však žaloba nemá odkladný účinek a je na úvaze žalovaného, zda bude v řízení pokračovat, či vyčká na výsledek soudního řízení. Černošický úřad se rozhodl řízení nepřerušovat.

"Městský úřad, odbor přestupků, dospěl k závěru, že na základě podané žaloby nebude zahájené řízení přerušovat. Z důvodu předběžné opatrnosti (snížení rizika stížnosti či žaloby na nesprávný úřední postup) nebude městský úřad, odbor přestupků, zveřejňovat ani poskytovat text žaloby podané žalující stranou ke Krajskému soudu v Praze," stojí na webových stránkách úřadu.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž premiér porušuje zákon tím, že ovládá média. Babiš střet zájmů dlouhodobě odmítá. Uvádí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti, které jsou do něj začleněné.

Městský úřad v předchozím obdobném řízení Babišovi v roce 2019 uložil pokutu 200 000 korun. Středočeský krajský úřad jako odvolací orgán však řízení zastavil, střet zájmů se podle něj neprokázal. Letos v lednu se na černošický úřad opět obrátila Transparency International s tím, že disponuje novými důkazy ve věci. Černošice proto zahájily nové přestupkové řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy