Amazon může stavět u Dobrovíze. Kraj zamítl odvolání

ČTK ČTK
12. 3. 2014 16:54
Středočeský kraj zamítl dvě odvolání proti stavbě distribučních hal společnosti, zastupitelé Dobrovíze navíc už v únoru schválili dohodu s Amazonem.
Sklad Amazonu u obce Dobrovíz.
Sklad Amazonu u obce Dobrovíz. | Foto: Profimédia

Dobrovíz - Středočeský krajský úřad zamítl dvě odvolání proti stavbě distribučních hal Amazonu na pozemcích obce Dobrovíz, takže tam americká internetová firma může stavět.

Odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu Hostivice podala obec Dobrovíz a občanské sdružení Občané pro Dobrovíz loni v prosinci.

Rozhodnutí je zveřejněno na úřední desce města Hostivice. Zdejší stavební úřad loni v prosinci povolil změnu územního rozhodnutí kvůli umístění distribučního centra.

"V současné době jistě mnoho lidí bez práce ocení nabídku až 3000 pracovních míst, se kterými projekt počítá," uvedl dnes středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD).

Rozhodnutí kraje lze ještě napadnout žalobou u krajského soudu nebo podat podnět na přezkum na ministerstvo pro místní rozvoj.

Brno hlasuje v pátek

Zastupitelé Dobrovíze v únoru těsně schválili memorandum o spolupráci a smlouvu s developerem, který chce distribuční centrum pro Amazon vybudovat. K memorandu pro přípravu a podporu projektu společnosti Amazon v Dobrovízi se v lednu připojil Středočeský kraj.

Výstavba haly v Dobrovízi a další u Brna má začít co nejdříve. Každá má mít rozlohu 95 000 metrů čtverečních a práci v každé z nich má najít nejméně 1500 lidí, v předvánoční špičce ještě více. V Brně budou o stavbě haly rozhodovat v pátek městští zastupitelé.

Amazon je největším a jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Jeff Bezos firmu založil v roce 1994 a stále ji vede. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995 a nyní zaměstnává 97 000 lidí.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy