Akcionáři O2 nejspíš dostanou za loňský rok dividendu 17 korun

ČTK ČTK
30. 3. 2017 18:34
Vedení telekomunikační společnosti O2 navrhne akcionářům na valné hromadě, která bude 10. května, vyplacení dividendy za loňský rok v hodnotě 17 korun na akcii. To představuje 98 procent čistého nekonsolidovaného zisku. Firma také plánuje navrhnout rozdělení části emisního ážia ve výši čtyři Kč na každou akcii ve jmenovité hodnotě deset Kč. Návrh odsouhlasilo vedení společnosti. Zbývající část zisku za rok 2016, tedy 112 milionů Kč, navrhlo představenstvo převést na účet nerozděleného zisku minulých let. Telekomunikační firma O2 loni zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 5,3 miliardy Kč. Majoritním vlastníkem O2 je s více než 80 procenty investiční skupina PPF.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Foter.com / Ken Teegardin
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy