Babišův Agrofert chce koupit dvě drůbežářské firmy

ČTK ČTK
4. 4. 2014 12:58
Má zájem o Drůbežárnu Osík z Litomyšle a společnost Česká vejce CZ z Velkých Pavlovic, která patří k největším producentům vajec v Česku.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Brno - Společnost Agrofert chce koupit Drůbežárnu Osík z Litomyšle a společnost Česká vejce CZ z Velkých Pavlovic na Břeclavsku, která patří k největším producentům vajec v Česku.

Případ už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Správní řízení zahájil ve středu, rozhodnout o povolení transakce by měl do měsíce.

Akciovou společnost Česká vejce CZ založilo v roce 1999 několik producentů vajec s cílem zajistit centrálně odbyt. Firma je podle svého webu schopna zabezpečit v případě potřeby zásobování ve všech částech republiky.

Výnosy tohoto podniku v roce 2012 dosáhly téměř půl miliardy korun. Podle svého webu má firma jedenáct akcionářů. Patří mezi ně Agropodnik Hodonín, Zemědělská akciová společnost Hluboš, Zevos nebo Drůbežárny Osík, které mají také přejít pod kontrolu Agrofertu.

Skupině Agrofert vzrostly loni podle předběžných výsledků nekonsolidované tržby o 15 procent na rekordních 236 miliard korun. Hrubý zisk očištěný o výnosy z přijatých dividend naopak klesl o 26 procent na 5,7 miliardy korun.

Růst tržeb byl z větší části dosažen nově začleněnými společnostmi. Z nich se dařilo především německým pekárnám Lieken, mediální skupině Mafra, výrobci a dodavateli zemědělských technologií Farmtec a producentovi dřevěných obalů Jilos.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy