Agentura Fitch zlepšila rating Řecka o jeden stupeň

ČTK ČTK
23. 5. 2014 7:27
Analytici pozitivně hodnotí snahu řecké vlády o zlepšení stavu veřejných financí a příznivější hospodářské vyhlídky.
Řecko. Ilustrační foto.
Řecko. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Atény - Ratingová agentura Fitch v pátek zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka o jeden stupeň na úroveň B.

Rating sice nadále zůstává ve vysoce spekulativní kategorii, jeho zlepšení však podle agentury odráží vládní snahu o zlepšení stavu veřejných financí a příznivější hospodářské vyhlídky.

Řecká ekonomika by se letos podle vlády měla vrátit k růstu. Poté, co se šest let nacházela v recesi.

Řecko se v květnu 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond (MMF) o finanční pomoc. Dohodlo se už na dvou záchranných programech v celkové hodnotě 240 miliard eur (6,6 bilionu Kč).

Další ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) zlepšila hodnocení závazků Španělska, a to rovněž o jeden stupeň na úroveň BBB. Zvýšení ratingu zdůvodnila zlepšujícími se hospodářskými vyhlídkami země.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy