Ekonomika

včera

Češi přijdou kvůli krádežím dat k účtům ročně o desítky milionů, naletí na podvodné emaily

Češi kvůli krádežím údajů k bankovním účtům a kartám přijdou ročně o desítky milionů korun. Do jejich e-mailových schránek během roku přijdou miliony podvodných zpráv, nejčastěji z Afriky a Číny. Vyplývá to z údajů projektu Digitální pevnost.

Tento tzv. phishing je druh spamu, který se z adresátů snaží získat osobní údaje, jako je například heslo k internetovému bankovnictví, nebo je navádí na škodlivé webové odkazy. Čechům podle odhadu odborníků na kyberbezpečnost denně do schránek přichází desetitisíce podvodných e-mailů.

Zdroj: ČTK
včera

Američané se před zavedením cel na zboží z EU zásobí parmazánem

Američtí spotřebitelé si před zavedením cel na evropské zboží dělají zásoby italského parmazánu, napsala agentura AP. Od minulého týdne, kdy byla oznámena odvetná cla deset procent na evropská letadla a 25 procent na zemědělské a průmyslové zboží, stoupl prodej sýrů Parmigiano Reggiano a Grana Padano o 220 procent, informoval italský zemědělský svaz Coldiretti. Cla by měla začít platit příští pátek.

včera

Visa, Mastercard a další se stahují z projektu kryptoměny, kterou chtěl příští rok spustit Facebook

Plán sociální sítě zřídit vlastní digitální měnu libra narazil na další vážný problém. Společnosti Visa, Mastercard, eBay a Stripe oznámily, že odcházejí z asociace, která má plánovanou digitální měnu spravovat, uvedla agentura Reuters.

Facebook představil plán vlastní digitální měny libra letos v červnu. Společně s řadou partnerů vytvořil pro správu projektu Asociaci Libra sídlící ve Švýcarsku. Minulý týden se z asociace stáhla společnost PayPal.

Oznámený odchod firem může být pro projekt problematický, protože zahrnuje všechny velké platební společnosti, které byly zakládajícími členy projektu. Facebook chtěl ve spolupráci s členy asociace spustit měnu v červnu příštího roku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat