YouTube slaví 15 let. Návykový portál změnil svět, "lidové celebrity" chrlí i v Česku

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
13. 2. 2020 12:27
Internetový server YouTube již 15 let spojuje milovníky videí a kreativní tvůrce z celého světa. Kdo ho založil, jak se na něm dají vydělat peníze a jaké fenomény a celebrity pomohla internetová platforma stvořit, ukazuje následující přehled.
YouTube (Ilustrační foto)
YouTube (Ilustrační foto) | Foto: Dado Ruvic, Reuters

Jak vypadá YouTube dnes?

Kanál YouTube má přes dvě miliardy aktivních uživatelů měsíčně a každou minutu je na server nahráno přes 500 hodin nových videí. Dostupný je v 91 zemích světa, ve více než 80 jazycích. YouTube je také druhou nejnavštěvovanější webovou stránkou po internetovém vyhledávači Google. Podle statistik, které YouTube zveřejnil, 70 procent shlédnutí pochází z mobilních zařízení.

V současné době je generální ředitelkou YouTube Susan Wojcickiová (51), kterou v roce 2018 umístil magazín Forbes na 10. pozici v žebříčku nejmocnějších žen na světě.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Rozpočet Ředitelství silnic a dálnic se zvýší o šest miliard

Letošní rozpočet Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vzrostl z původních 38 na 55 miliard korun. Příští rok se zvýší o dalších asi šest miliard. Na tiskové konferenci spojené s ukončením modernizace šestikilometrového úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí to v sobotu novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla by bez navýšení rozpočtu nebylo možné dokončit všechny plánované práce.

Další zprávy