Dvě české organizace podpořily ruský homofobní zákon

ČTK ČTK
3. 9. 2013 11:55
Kontroverzní ruský zákon zakazuje propagaci homosexuality mezi mládeží
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Moskva/Praha - Česká konzervativní iniciativa Akce D.O.S.T a občanské sdružení Hnutí pro život ČR podpořily kontroverzní ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží.

Vyplývá to z úterních informací ruských médií o dokumentu, který před nadcházejícím summitem skupiny G20 v ruském Petrohradu podepsalo více než sto křesťanských a konzervativních společenství z 33 států světa.

Podepsání petice potvrdil předseda D.O.S.T. Michal Semín.

Rezoluce hájí sporný ruský zákon a vyjadřuje vážné znepokojení nad "masivními útoky a nátlakem ze strany stoupenců sexuálních menšin".

Základem každé společnosti je podle autorů "přirozená rodina založená na sňatku muže a ženy, jak je to zakotveno v mezinárodních normách o lidských právech".

Ruský zákon podle textu chrání práva dětí a rodin před "uměle vyráběnými hodnotami agresivně vnucovanými moderní společnosti".

Hrozí vysoké pokuty nebo vězení

Ruský zákon vstoupil v platnost letos v červnu, kdy ho podepsal prezident Vladimir Putin. Právní norma trestá vysokými pokutami či vězením šíření informací o "netradičních sexuálních vztazích" v přítomnosti či v okolí nezletilců.

Zákon vyvolal zejména v zahraničí vlnu odporu, mnohé homosexuální komunity vyzvaly k bojkotu ruského zboží, kulturních akcí či zimních olympijských her, které příští rok v únoru uspořádá ruské Soči.

V samotném Rusku ale zákon velká většina obyvatel schvaluje.

"Chtěli jsme podpořit ruský zákon i proto, že je na Západě falešně vnímán. Nejde o kriminalizaci homosexuality, ale o zákaz jejího šíření jako životního stylu mezi mládeží. Není to naše podpora Ruska a Putina," řekl Semín.

Podle něj ruský zákon není nijak radikální. Podobnou normu by konzervativci uvítali i v Česku, i když podle nich není prosaditelná.

Stupňují své požadavky

Akce D.O.S.T. protestovala proti nedávnému festivalu Prague Pride, neboť prý propaguje a "vnucuje ideologii homosexualismu".

Semín řekl, že homosexuálové své požadavky stupňují, a poukázal na to, že v jejich nedávném pražském průvodu hrdosti šla i skupinka pedofilů. Pochodu se skutečně zúčastnilo několik lidí, kteří otevřeně přiznali náklonnost k dětem, tu prý ale zvládají a dětem nikdy neublížili.

Hrdí gayové. Pestrobarevný průvod Prahou

"Propojení homosexuálních a pedofilních komunit existuje. Lze očekávat, že i pedofilové povedou podobnou kampaň za společenské uznání jako homosexuálové. Na Západě je homosexualita považována za normální a člověk ji může svobodně rozvíjet, když se s ní narodil. V duchu této logiky můžeme tedy uznávat ty, co se orientují na dětičky, zvířátka či mrtvolky," obává se Semín.

Rezoluci podporující ruský zákon podepsaly konzervativní a křesťansky orientované organizace zejména z jižní a východní Evropy, ale i z USA a Latinské Ameriky.

Z českých organizací se k dokumentu přihlásily iniciativa Akce D.O.S.T a občanské sdružení Hnutí pro život, které se zasazují proti demonstracím homosexuálů a hájí hodnoty tradiční křesťanské rodiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy