Dopad krize v Česku: Britové kupují podíly Lehmanů

Tomáš Fránek, Lenka Málková, tof,mal
6. 10. 2008 8:30
Britové převzali podíly zbankrotované banky
Foto: ČRa

Praha - Britská firma Mid Europa Partners dnes ráno potvrdila, že získala od zbankrotované americké Lehman Brothers podíly v Českých Radiokomunikacích a společnosti T- Mobile.

Britská společnost oznámila, že se dohodla na převodu dalších 37,3 procent majetkového podílu ve skupině Falcon Group od svého partnera Lehman Brothers, čímž její podíl ve skupině dosáhne 74,6 procent.

Skupina Falcon Group vlastní 100 procent akcií Českých Radiokomunikací („ČRa") a 39,2 procent akcií společnosti T-Mobile Česká republika („TMCZ"), které získala v listopadu 2006.

Craig Butcher, partner společnosti Mid Europa, řekl: „Jsme přesvědčeni, že dlouhodobý výhled pro T-Mobile a České Radiokomunikace je i nadále atraktivní, a těší nás, že můžeme zvýšit náš akciový podíl již necelé dva roky po počáteční akvizici."

Britové už poslali žádost o povolení fúze antimonopolnímu úřadu, který by měl o spojení rozhodnout do měsíce. Pokud spojení odsouhlasí, stanou se Radiokomunikace první českou firmou, které se přímo dotkne stávající ekonomická krize.

Společnost Mid Europa Partners v minulosti investovala kromě Radiokomunikací také do mobilního operátora Oskar (Vodafone) a kabelového operátora Karneval (součást UPC). Ani v jedné z těchto firem už ale podíl nemá.

Mid Europa Partners je největší Private Equity společnost investující ve střední a východní Evropě. Z kanceláří v Londýně, Budapešti a Varšavě poskytuje poradenství a spravuje fondy s celkovým kapitálem cca 3 miliardy euro. Tým společnosti Mid Europa Parnters investuje ve střední a východní Evropě od roku 1999 a za tu dobu investoval do 20 společností ve 14 zemích střední a východní Evropy.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy