Foto: Jak v Berouně trénovali na velkou vodu. Cvičila i unikátní zdvihací lávka

Foto: Jak v Berouně trénovali na velkou vodu. Cvičila i unikátní zdvihací lávka
Berounka si uchovala svou nezkrotnou krásu.
Na berounském ostrově mezi náhonem, Litavkou a Berounkou jsou z vody trochu nervózní.
Jako každý rok tu cvičí, jak se ubránit tisícileté povodni podobné té z roku 2002. Tehdy se voda ve městě zvedla o šest metrů.
Krizový štáb vyhlásil stav nouze.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 11. 2016 11:08
Vybudování pevných zdí a pořízení mobilního hrazení stálo město v minulosti téměř 125 milionů korun. Středočeský kraj patřil při katastrofálních záplavách v roce 2002 k nejpostiženějším regionům.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy