Zunu střídá na Primě Obzinová. Chce atraktivní zprávy

Jitka Gráfová, gra
9. 7. 2009 11:30
I na ni ovšem čekají úsporná opatření

Praha - Pavla Zunu vystřídá na Primě Jitka Obzinová, která bude od 1. srpna zastávat post šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky.

"Splňuje naše představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi zpravodajství. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům," vysvětlil generální ředitel TV Prima Marek Singer.

V některých médiích se objevily informace, že by na Primu měla přijít i Barbora Tachecí. "To jsou informace, které se nezakládají na pravdě a mají čistě spekulativní charakter," reagovala na dotaz Aktuálně.cz mluvčí stanice Jana Kocová.

Prima chce prestižní zprávy. Opět

Vedení stanice si od nové šéfredaktorky slibuje především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu zpráv, které se mají zřetelně odlišit od konkurence.

Pavel Zuna odešel z Primy před pár měsíci
Pavel Zuna odešel z Primy před pár měsíci | Foto: Ludvík Hradilek

"Zaujal mne záměr vytvořit ještě silnější a prestižnější zpravodajství, které bude více konvenovat se značkou Prima a přesvědčí diváky atraktivitou zpravodajských témat," říká Obzinová, která má s prací v médiích letité zkušenosti.

Dále chce vytvořit ještě výraznější zpravodajský blok, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům poskytne kvalitní přehled.

Na druhou stranu na ni čekají i nepříjemnosti kvůli kterým odešel právě Zuna - a to úsporná opatření, která se odrazí nejspíše v propouštění zaměstnanců.

Obzinová se v mediálním prostředí pohybuje od počátku 90. let, kdy pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a komentátorka se specializací na oblast Balkánu.

Objevily se informace, že na Primu půjde i Barbora Tachecí. Není to pravda, zní z Primy
Objevily se informace, že na Primu půjde i Barbora Tachecí. Není to pravda, zní z Primy | Foto: Ondřej Besperát

V roce 1992 přesídlila do České televize, kde mimo jiné moderovala pořady Události, komentáře a "21".

Její další kroky vedly na Novu, kde moderovala Televizní noviny a připravovala diskusní pořady Gilotina a Sedmička.

V letech 2003-2005 působila jako výrobní ředitelka slovenské televize JOJ. Posléze ji posluchači slýchali jako moderátorku Pressklubu Frekvence 1, jehož byla i dramaturgyní. V roce 2006 se stala vedoucí redakce zpravodajství ČRo 2 Praha, odkud přešla na pozici vedoucí redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy