Zunu střídá na Primě Obzinová. Chce atraktivní zprávy

Jitka Gráfová, gra
9. 7. 2009 11:30
I na ni ovšem čekají úsporná opatření

Praha - Pavla Zunu vystřídá na Primě Jitka Obzinová, která bude od 1. srpna zastávat post šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky.

"Splňuje naše představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi zpravodajství. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům," vysvětlil generální ředitel TV Prima Marek Singer.

V některých médiích se objevily informace, že by na Primu měla přijít i Barbora Tachecí. "To jsou informace, které se nezakládají na pravdě a mají čistě spekulativní charakter," reagovala na dotaz Aktuálně.cz mluvčí stanice Jana Kocová.

Prima chce prestižní zprávy. Opět

Vedení stanice si od nové šéfredaktorky slibuje především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu zpráv, které se mají zřetelně odlišit od konkurence.

Pavel Zuna odešel z Primy před pár měsíci
Pavel Zuna odešel z Primy před pár měsíci | Foto: Ludvík Hradilek

"Zaujal mne záměr vytvořit ještě silnější a prestižnější zpravodajství, které bude více konvenovat se značkou Prima a přesvědčí diváky atraktivitou zpravodajských témat," říká Obzinová, která má s prací v médiích letité zkušenosti.

Dále chce vytvořit ještě výraznější zpravodajský blok, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům poskytne kvalitní přehled.

Na druhou stranu na ni čekají i nepříjemnosti kvůli kterým odešel právě Zuna - a to úsporná opatření, která se odrazí nejspíše v propouštění zaměstnanců.

Obzinová se v mediálním prostředí pohybuje od počátku 90. let, kdy pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a komentátorka se specializací na oblast Balkánu.

Objevily se informace, že na Primu půjde i Barbora Tachecí. Není to pravda, zní z Primy
Objevily se informace, že na Primu půjde i Barbora Tachecí. Není to pravda, zní z Primy | Foto: Ondřej Besperát

V roce 1992 přesídlila do České televize, kde mimo jiné moderovala pořady Události, komentáře a "21".

Její další kroky vedly na Novu, kde moderovala Televizní noviny a připravovala diskusní pořady Gilotina a Sedmička.

V letech 2003-2005 působila jako výrobní ředitelka slovenské televize JOJ. Posléze ji posluchači slýchali jako moderátorku Pressklubu Frekvence 1, jehož byla i dramaturgyní. V roce 2006 se stala vedoucí redakce zpravodajství ČRo 2 Praha, odkud přešla na pozici vedoucí redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

 

Právě se děje

Další zprávy