Zunu střídá na Primě Obzinová. Chce atraktivní zprávy

Jitka Gráfová, gra
9. 7. 2009 11:30
I na ni ovšem čekají úsporná opatření

Praha - Pavla Zunu vystřídá na Primě Jitka Obzinová, která bude od 1. srpna zastávat post šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky.

"Splňuje naše představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi zpravodajství. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům," vysvětlil generální ředitel TV Prima Marek Singer.

V některých médiích se objevily informace, že by na Primu měla přijít i Barbora Tachecí. "To jsou informace, které se nezakládají na pravdě a mají čistě spekulativní charakter," reagovala na dotaz Aktuálně.cz mluvčí stanice Jana Kocová.

Prima chce prestižní zprávy. Opět

Vedení stanice si od nové šéfredaktorky slibuje především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu zpráv, které se mají zřetelně odlišit od konkurence.

Pavel Zuna odešel z Primy před pár měsíci
Pavel Zuna odešel z Primy před pár měsíci | Foto: Ludvík Hradilek

"Zaujal mne záměr vytvořit ještě silnější a prestižnější zpravodajství, které bude více konvenovat se značkou Prima a přesvědčí diváky atraktivitou zpravodajských témat," říká Obzinová, která má s prací v médiích letité zkušenosti.

Dále chce vytvořit ještě výraznější zpravodajský blok, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům poskytne kvalitní přehled.

Na druhou stranu na ni čekají i nepříjemnosti kvůli kterým odešel právě Zuna - a to úsporná opatření, která se odrazí nejspíše v propouštění zaměstnanců.

Obzinová se v mediálním prostředí pohybuje od počátku 90. let, kdy pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a komentátorka se specializací na oblast Balkánu.

Objevily se informace, že na Primu půjde i Barbora Tachecí. Není to pravda, zní z Primy
Objevily se informace, že na Primu půjde i Barbora Tachecí. Není to pravda, zní z Primy | Foto: Ondřej Besperát

V roce 1992 přesídlila do České televize, kde mimo jiné moderovala pořady Události, komentáře a "21".

Její další kroky vedly na Novu, kde moderovala Televizní noviny a připravovala diskusní pořady Gilotina a Sedmička.

V letech 2003-2005 působila jako výrobní ředitelka slovenské televize JOJ. Posléze ji posluchači slýchali jako moderátorku Pressklubu Frekvence 1, jehož byla i dramaturgyní. V roce 2006 se stala vedoucí redakce zpravodajství ČRo 2 Praha, odkud přešla na pozici vedoucí redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy