Zuna končí na Primě. Televize říká, že kvůli krizi

Jitka Gráfová
18. 5. 2009 13:03
Nechci se účastnit zborcení zpráv, říká dosavadní šéf zpravodajství
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Televize Prima ztrácí svoji zpravodajskou hvězdu a jednu z nejznámějších tváří svého programu. Opouští ji šéf zpravodajství a moderátor večerních zpráv Pavel Zuna.

Prima oznámila, že to je kvůli úsporám vynuceným ekonomickou krizí.

"V souvislosti se zvyšováním efektivity v období ekonomické krize se vedení Televize Prima dohodlo na ukončení spolupráce," okomentovala Zunův odchod mluvčí Primy Jana Kocová.

"V současné době za něj hledáme nástupce. Až bude znám, jméno oznámíme," uvedla mluvčí..

Ať boří jiní

Zunovo vysvětlení je obšírnější. 

"V době krize se nám podařilo ušetřit 30 milionů, nyní přišel další požadavek na další úspory, včetně vyhazování lidí. Zastával jsem názor, že by to mělo vliv na úroveň zpráv. Zpravodajství jsem pomáhal stavět a nechci být nyní v situaci, kdy je budu muset zbortit, proto jsme se domluvili na mém odchodu. Ať se toho zborcení zúčastňuje někdo jiný," uvedl pro Aktuálně.cz.

Moderátor se s Primou rozloučí 21. května. Ve třetí televizi českého trhu působil od podzimu 2007.

"Popravdě jsem to nečekal, doufal jsem, že budu na Primě ještě nějaký čas pracovat, zatím nevím, co budu dělat v budoucnu," říká Zuna.

Na odchodu je vázán smlouvou, že několik měsíců nesmí pracovat u konkurence.

Ze třetí televize 

Pavel Zuna vstoupil na obrazovky jako moderátor zpráv veřejnoprávní České televize.

Poté přestoupil na Novu a byl tam šéfredaktorem a moderátorem zpravodajství. Na Nově působil šest let.

Pak začal moderovat soutěžní pořad Ber nebo neber, který pro Primu vyráběla digitální televize Barrandov.

Na Primě byl u toho, když se loni televize snažila konkurovat Nově a přesunula zpravodajství na půl osmou.

"Zaměříme se na lidský rozměr zpráv, na lidské osudy - pro nás není podstatné kolik metrů kabelu kdo kde položil," řekl tehdy Zuna.

Primácký experiment se ale nepovedl a čísla sledovanosti strmě klesala. Nepomohlo tehdy nové studio se skleněným průhledem do news-roomu, ani nová technologie, ani nová koncepce. Čísla nesplnila očekávání a zprávy opět putovaly na svůj starý vysílací čas.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy