Zredukujte učivo, méně známkujte, rozvíjejte dovednosti, radí školám inspekce

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
2. 9. 2020 18:55
Školy by měly nejen dohnat výpadek z minulého pololetí, ale také změnit svůj přístup k výuce. Česká školní inspekce sepsala dokument, v němž radí zkušenosti z učení na dálku využít k zlepšení vzdělávání. Pakliže se jím budou pedagogové řídit, výrazně by to přispělo k reformě českého školství. Projděte si ta nejzásadnější doporučení.
Foto: Shutterstock.com

Zjistit pokrok žáků, ale ne známkovanými testy

Učitelé by měli hned na podzim zmapovat dosažený pokrok u každého žáka a naplánovat výuku a její zaměření na doplnění nezbytných znalostí a dovedností ve vybraných předmětech. Ani ne tak známkovanými testy, jako spíše prací ve dvojicích či ve skupinách, aby učitelé názorně viděli, jak jsou děti schopné aplikovat znalosti a dovednosti v přirozených situacích. Cílem prvních měsíců nemá být srovnávání a hodnocení žáků, ale dorovnávání rozdílů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy