Zoo utekl medojed, zamířil do Bohnic. V ohrožení útočí

Domácí Domácí
7. 9. 2010 15:14
Pražská Zoo prosí obyvatele města o pomoc. Jde o samici Káču, utekla Čertovi

Praha - Ze Zoo Praha utekla v noci samice medojeda kapského Káča. Partnerku samce Čerta - známého z billboardové kampaně zahrady - hledá policie i odchytová služba.

"Víme, že v pondělí večer ve výběhu ještě byla. Ráno jsme ji už nenašli," sdělila Aktuálně.cz mluvčí Zoo Jana Ptačinská Jirátová.

Podle ní zatím pečovatelé ani nevědí, jakým způsobem se kunovité šelmě podařilo utéci. "Možná se podhrabala nebo překonala elektrický ohradník," dodává mluvčí.

V informačním centru zoo už jeden muž nahlásil, že ji zřejmě spatřil v serpentinách mezi Trójou a Bohnicemi.

Medojed kapský je černobíle zbarvená kunovitá šelma o velikosti 50 cm. "V běžných situacích není nebezpečný, při pocitu ohrožení se však může zachovat agresivně," popisuje možné chování zvířete mluvčí.

Zoo Praha prosí obyvatele Tróji a přilehlých městských částí, aby v případě, že samičku medojeda zahlednou, kontaktovali pracovníky zoo na tel. 737 204 532.


 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy