Zoo nic netrumfne, řekl končící ředitel Fejk online

Pavel Baroch
20. 8. 2009 11:42
Pražskou zoologickou zahradu vedl dvanáct let, nyní míří do New Yorku
Důkladně si prohlížel články připravené redakcí...
Důkladně si prohlížel články připravené redakcí... | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Petr Fejk po dvanácti letech opouští vedení pražské zoologické zahrady a od listopadu povede české centrum v New Yorku.

Za jeho ředitelování se ztrojnásobil počet návštěvníků a zoo se ze tří čtvrtin stala finančně soběstačná, když příjmy stouply desetinásobně.

Pod Fejkovým vedením se tak z pražské zoo stalo jedno z nejnavštěvovanějších míst v celé republice. Jen za letošní půlrok navštívilo zahradu v pražské Tróji bezmála 600 tisíc lidí.

V posledních letech se pražská zoo postupně mění v attraktivnější areál, mezi nejnavštěvovanější patří pavilón Indonéské džungle, která byla otevřena před pěti lety.

Fejk se musel v roce 2002 vyrovnávat s katastrofální povodní, která zaplavila celou spodní část zahrady a zahynulo kvůli ní několik zvířat.

"Zoo byla určitě nejkrásnější práce v mém životě a asi ji už nic netrumfne," řekl v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz. Na práci New Yorku ale po dvanácti letech jako nejpřitažlivější shledává to, že je jiná a jinde.

Co dalšího řekl? Všechny odpovědi najdete ZDE:

Odpovězeno: 20. 08. | 10:03Autor: La Hire

Otázka: Hezký den,
Co považujete za svůj největší úspěch v ZOO? Návštěvnost, umístění ve Forbesu, gaviály?

Petr Fejk: Indonéskou džungli a Moju. A pak celkovou úroveň současné zoo, která se skládá ze stovek větších či menších věcí, které jsou vlastně stejně důležité - včetně návštěvnosti, gaviálůi umístění ve Forbesu. Dorý den, vítám Vás všechny k rozhovoru a děkuji za Váš zájem!

Odpovězeno: 20. 08. | 10:03Autor: Lucie Toulcová

Otázka: Pane Fejku, asi se ani nechci na nic ptát, jen Vám chci vyjádřit svůj obdiv a respekt a přeji Vám, aby se Vám i nadále dařilo ve všem co děláte. Lucie

Petr Fejk: Moc děkuji za přání. Budu ho potřebovat.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:10Autor: Inka

Otázka: Dobrý den pane Fejku, dokázal jste pozvednout pražskou zoo a navíc to, že schopný manažer nemusí být z týž branže, jak se často preferuje.
Proč si myslíte, že hodně schopných lidí u nás
po 45. roku života má problém najít práci a co byste jim poradil. děkuji a hodně štěstí v NY

Petr Fejk: Nevím. Jít za svým. Nebát se. Třeba i změny. A pokud se člověk bojí, obavy a pochybnosti překonat. Před nástupem do zoo se mi třásly nohy jako osika. I teď střídám chvíle, když už v NY chci být, a kdy se mi tam zoufale nechce. Jestli je človělu 30 nebo 50 je jedno. Mně se v práci dokonce více osvědčila spolupráce se staršími než s mladšími kolegy. I Vám přeji hodně štěstí.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:13Autor: Tomáš

Otázka: Dobrý den,
máte rodinu a děti a NY je přece jen trochu z ruky, bude Vás tedy zbytek rodiny následovat do USA?

Petr Fejk: Jedu samozřejmě s celou rodinou. To byla moje podmínka. Kdyby rodina řekla ne, nejel bych. A kdyby se mi tam třeba po roce dařilo, a děti by se tam trápily, jedeme domů. A bereme taky našeho psa, ročního křížence z útulku Hardyho. Pro toho to asi bude největšá rána. Na Manhattanu se myslím tolik neproběhne jako u nás v Předboji.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:17Autor: Chládková Vlastimila

Otázka: Dobrý den pane Fejku, myslím si, že je to velká škoda, že odcházíte ze ZOO. Za vašeho vedení pražská zoo jen vzkvétala a nejsem si jista, že to bude tak i dál, když odejdete. Ale v každém případě Vám přeji hodně štěstí ve vaší nové práci.

Petr Fejk: Děkuji za přání. Věřím svému týmu, který nedovolí pokles kvality zoo po mém odchodu. A věřím i ve vysoké nároky našich návštěvníků, kteří si, jak doufám, na špičkovou zoo už zvykli a jinou prostě nepřipustí. Pražská zoo je totiž budovaná k jejich obrazu. Jakou úroveň má vztah toho kterého národa k přírodě, ke zvířatům, ke kultuře, taková je i zoo.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:20Autor: Martin T.

Otázka: Dobrý den,
můžete vyloučit, že jednou nevstoupíte do vysoké politiky (poslanec, senátor). Děkuji s pozdravem M.T Jindřichův Hradec

Petr Fejk: Vyloučit na věčné časy to nemohu. Ale v dohledné době se do politiky rozhodně nechystám. Dostal jsem již několik konkrétních nabídek na politickou kariéru, někdy dokonce velmi strmou, a všechny je s klidným srdcem a lehkým krokem odmítl. Myslím, že bych nebyl v politice šťastný, a vzhledem ke svému solitérskému založení ani úspěšný.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:21Autor: Honza

Otázka: Dobrý den,
já se vlastně na nic zeptat nechci, jenom Vám přeju hodně štěstí do příští etapy a děkuji za vše, co jste pro ZOO udělal.
Honza

Petr Fejk: Děkuji Vám.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:24Autor: Petra Sv.

Otázka: Dobrý den pane Fejku,
chápu Vaši touhu chopit se nové výzvy, ale jedno mi není jasné. Myslela jsem, že je pro Vás práce pro zvířata životním posláním. Jak bez nich dokážete žít, nebude to těžké?

Petr Fejk: Odchod je bolestný. Ale má pozice v zoo byla manažerská. Jako manažer jsem do ní vstoupil. Bez příslušného vzdělání a praxe, s konkrétním manažerským úkolem. A stejně tak bych měl odejít po jeho splnění. Zoo se kompletně proměnila. Zvládla i povodně a svou obnovu po nich. Je ve vzorném stavu, má nadstandardní výsledky. je připravená na nové výzvy. Po 12 letech hrozí každému manažerovi, že si na svou židli zvykne a přestane být motorem. Pro mne i pro zoo bude změna zdravá. Má mise v této firmě skončila, přestože po ní budu mít velké abstinenční příznaky.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:26Autor: Tomáš

Otázka: Ještě jedna otázka. Je v ZOO ještě něco zásadního co jste chtěl udělat a už to nestihnete realizovat?

Petr Fejk: Zoo je nekonečná práce. Nejdůležitějšími úkoly, které po mně zůstanou ležet na stole, je výstavba nových pavilonů pro slony a hrochy, výstavba nové dopravní a parkovací infrastruktury, organizace výroční konference Světové asociace zoo a akvárií, a potom nové expozice pro klokany, člunozobce, lední medvědy, exotické ptáky atdatd.....

Odpovězeno: 20. 08. | 10:28Autor: Martina

Otázka: Vážím si toho, co jste dokázal v pražské zoo. Dokážete odhadnou, jak se bude vyvíjet po Vašem odchodu? Očekáváte další rozvoj, nebo spíše stagnaci? Děkuji

Petr Fejk: Očekávám úplně normální, plynulý rozvoj. Asi ne tak mohutný, na jaký jste si zvykli po povodni, ale stále se něco bude dít a posouvat kupředu. Minimálně na 3 roky je několik nových věcí už připraveno. A bude jen dobře, pokud s příchodem nového člověka přijdou i podněty úplně nové.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:29Autor: Cynik

Otázka: Nebojíte se, že po Vás nastoupí někdo, komu to politicky myslí? Já jo. Obávám se, že Váš nástupce obratem začne řešit outsorcing služeb, pronájem parkoviště, restaurací a ceny stavebních zakázek srovná na "pražský standard". Každopádně díky, vydržte a jednou přijďte provětrat ministerstva ;-)

Petr Fejk: Já jsem optimista. Do zoo patří srdce a poctivé úmysly. Věřím, že tak to i zůstane.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:30Autor: věra

Otázka: Vážený pane Fejku, za to, co jste udělal pro pražskou zoo se hluboce skláním, nejen, že jste dokonalý manažer, ale hlavně je vidět, že Vám záleželo na tom, aby se v zoo cítili dobře návštěvníci a aby se z ní stalo příjemné místo pro "bydlení" zvířátek.
Přeji Vám hodně pracovních i osobních úspěchů.

Petr Fejk: Děkuji. Jen prosím nezapomeňte, že zoo je především kolektivní dílo spousty lidí. Já jen vytvářel prostor pro ty, kteří jsou ve svém oboru dobří.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:31Autor: Radek Mucska

Otázka: Hodně štěstí YN☺

Petr Fejk: Díky!

Odpovězeno: 20. 08. | 10:31Autor: Dobrák

Otázka: Dobrý den,
1) otázka: je něco, co jste měl ještě v plánu a již nestihl?
2) přání: ať se Vám i v dalším životě daří jako dosud, nebo raději lépe.

Petr Fejk: 1) Již jsem odpověděl. 2) Moc děkuji.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:32Autor: Petra

Otázka: Vezmete s sebou na nové pracovní místo i některé stávající zaměstnance zoo?

Petr Fejk: Ne. V NY je stabilizovaný tým a určitě začnu spoluprací s ním.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:34Autor: bimbo

Otázka: Vezmjete si s sebou nějaké zvíře?

Petr Fejk: Psa. Ročního křížence z trojského útulku. Děti ho pojmenovaly po americku Hardy, což se teď docela hodí.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:37Autor: Blanka

Otázka: Dobrý den pane Fejku, přeji Vám hodně úspěchů i na nové pozici v NY a ráda bych se zeptala, jestli víte, kdo by mohl být Váš nástupce v pražské ZOO nebo koho byste si tam Vy představoval?

Petr Fejk: Nemám žádné jméno, které bych za každou cenu prosazoval. Panu primátorovi jsem nicméně několik jmen doporučil. Vím, že se již spousty lidí hlásí a že bude do 2 týdnů vypsáno otevřené výběrové řízení. Věřím, že půjde o korektní výběr. Nemělo by jít o trafiku, mělo by jít o skutečnou osobnost. Chybou by bylo i hledání druhého "Fejka". Bude jen dobře, když přijde nová osobnost, která bude svá, bude mít vlastní pohled na věc a nové nápady. Nejdůležitější ale je, aby měl sílu a schopnosti tyto nápady prosadit v praxi.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:48Autor: Karolina

Otázka: Dobrý den, přeji hodně úspěchů v nové práci - co vás tam vlastně čeká, jaké budete mít v Českém centru v NY povinnosti? Budete se vracet zpět do Prahy? A co vám bude ze ZOO nejvíce chybět?

Petr Fejk: Budu ředitel České národní budovy. Jde o spojení managementu domu a místního Českého centra, které dříve fungovaly odděleně. Mým úkolem bude všestranná, kulturně společenská prezentace České republiky, českého tématu. Oživení nového a potenciálem nadupaného objektu, tak aby se z jeho adresy stalo živé, pro Mewyorčany atraktivní místo. Dále propojení těchto aktivit s aktivitami a potřebami krajanů a složek zastupujících v NY český stát (generální konzulát, zastoupení při OSN). Prosazení české kultury i na jiná, prestižní místa New Yorku. A zajištění vícezdrojového financování toho všeho. Z hlediska práce samé to vlastně bude podobná strtuktura práce jako v zoo - peníze, provoz, personál, program, marketing. Do Prahy samozřejmě jezdit budu. Mise by měla trvat 4 roky. A ze zoo mi nejvíc bude chybět to bezprostřední, pozitivní napojení mé práce na srdce a zájem statisíců lidí.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:48Autor: Marta

Otázka: Držím moc palce, i když nevím, co má být náplň vaší práce v New Yorku. Věřím, že se Vám povede nejméně stejně dobře jako v ZOO. Nebude Vám líto, když se bude ZOO ubírat nějakým směrem, který byste si nepřál? Musíte k ní mít už takový otcovský vztah :-)

Petr Fejk: Děkuji Vám. Na Vaše otázky jsem již odpověděl dříve.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:51Autor: Alena

Otázka: Dobrý den pane Fejku!
Velice nejen mě překvapilo Vaše rozhodnutí.Neberete to trochu jako zradu???Jste velmi sympatický člověk,neuvažujete o dráze politika???
Byl by jste skvělý politik!Děkuji za odpověď.

Petr Fejk: Zrada to určitě není. I když jsem tu práci dělal srdcem, na 100% a s velmi osobním vztahem, dělal jsem ji prece jen dlouhých 12 let a je to jen práce, ne manželství. Věřím, že má práce měla nadčasový význam a že tam zůstane, i když budu já osobně jinde.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:51Autor: David

Otázka: Zdravím, pane Fejku, chtěl bych Vám poděkovat za pozvednutí pražské ZOO a popřát Vám do dalšího "angažmá" vše nejlepší a hodně úspěchů! Víte už, kdo bude Vaším nástupcem? Věříte, že bude ZOO řídit stejně dobře jako Vy?

Děkuji a přeji pěkný den!

Petr Fejk: Moc děkuji. Pochvalu předám kolegům v zoo a na otázky jsem již odpověděl.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:52Autor: Samuel

Otázka: Hodně štestí a ať se Vám daří i za mořem. Jste obrazem poctivé práce aˇčecha, který se neztratí.
Mějte se. S.

Petr Fejk: Moc děkuji.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:54Autor: Petra Š

Otázka: Dobrý den, pane Fejk,
zajímá mě, jak moc těžké rozhodnutí pro Vás bylo opustit zahradu? Nebude se Vám po zvířátkám stýskat?
Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů v osobním i profesním životě.

Petr Fejk: Rozhonutí bylo určitě bolestné, ale zrálo ve mně již delší dobu. jen jsem číhal na vhodný okamžik a novou výzvu. Od vyhlášení konkurzu na ředitele České národní budovy do definitivního rozhodnutí uběhl téměř půl roku. To byla dostatečně dlouhá doba na to, aby si to plnohodnotně rozmyslel a dobře se rozhodl. Děkuji!

Odpovězeno: 20. 08. | 10:55Autor: Honza M.

Otázka: Vážený p.Fejku, rád bych Vám tímto poděkoval, za odvedenou práci a příkladnou reprezentaci pražské ZOO. Kéž by takto reprezentovali naší republiku v očích turistů i ostatní lidé. Držím Vám palce a jsme rád že jste to právě Vy kdo bude s krze České centrum v New Yorku repre. Českou Republiku. Smekám

Petr Fejk: Vašich slov si moc vážím. Děkuji.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:56Autor: Bart

Otázka: Dobrý den, rovněž se obávám co se zahradou bude po Vašem odjezdu. Uspěšná organice bývá často trafikou pro někderé úředníky magistrátu. Budete mluvit do výběru svého nástupce?

Petr Fejk: Budu maximálně konzultant. Výběr je stoprocentně na Radě hl.m.Prahy.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:56Autor: Marta Krejčíková

Otázka: Poděkování za děti z Bratrské školy v Holešovicích, které Vás osobně poznaly a vzpomínají na Vás. ZOO navštěvujeme často a rádi. Přejeme Vám hodně radosti a sil!

Petr Fejk: Děkuji a pozdravujte ode mě děti!

Odpovězeno: 20. 08. | 10:57Autor: Michal

Otázka: Dobrý den pane Fejku,
chtěl bych se zeptat, jestli je ZOO již uzavřené téma nebo je možnost, že se někdy v budoucnu ješte do ZOO vrátíte? Jinak Vám také děkuji za skvělou práci, kterou jste odvedl a přeji mnoho úspěchů v NY. Hezký den.

Petr Fejk: Do zoo se už nevrátím. Není cesty zpět.

Odpovězeno: 20. 08. | 10:57Autor: Marcela

Otázka: Chápu Vás. Život je pohyb, stereotyp je nuda. Díky za "novou ZOO" a hodně štěstí v NY.

Petr Fejk: Děkuji.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:02Autor: Martin

Otázka: Dobrý den, již nějakou dobu kolují zvěsti o tom, že jste nebyl spokojen, i kvůli platu, i kvůli nedocenění Vašich schopností. Jaké angažmá zvažujete v NY a v jaké oblasti?

Petr Fejk: Je pravda, že jsem na pražském magistrátě bojoval za jiný systém odměňování ředitelů příspěvkových organizací, za uvolnění motivační složky mzdy, aby bylo i na výplatní pásce trochu znát, jestli můj podnik za rok vydělá 20 nebo 200 milionů. A je také pravda, že ten boj byl bohužel neúspěšný. Paradoxem bylo, že jsem já sám v zoo takový systém zavedl pro své podřízené, takže platil pro všechny v zoo, kromě mě. Moji náměstci tak měli často vyšší plat než já. To není pro ředitele zrovna motivující jev. Je ovšem také pravda, že přechodem do Českého domu v NY lezu do další příspěvkové organizace, jen je státní, a čeká mě tedy pravděpodobně něco podobného.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:03Autor: Jana

Otázka: Pane Fejku, neodcházejte, domnívám se, že takový nadšenec se již nenajde.
Budete se moci alespoň vyjádřit k osobě Vašeho nástupce?
Hodně štěstí!!!

Petr Fejk: Zoo je plná nadšenců. To mohu dosvědčit.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:03Autor: zuzka

Otázka: Byla jsem v zoo sice jen jednou,jelikož nejsem z Prahy,ale byla jsem z něj nadšená,a vychvaluji ho pořád.Je škoda,že odcházíte,ale i tak Vám přeju hodně štěstí a dalších pracovních úspěchů.Jen doufám,že za Vás nastoupí nějaký člověk jako jste byl Vy.

Petr Fejk: Děkuji Vám.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:05Autor: jana

Otázka: Dobry den, je pro Vas ceske centrum v NY zajimavejsi a smysluplnejsi nez prazska ZOO? K cemu je takove ceske centrum dobre? Mam obavy, aby prazskou ZOO nedostal na reditelovani nejaky politicky pruserar jako svou trafiku ... a nedovedl to tam ke zkaze ...

Petr Fejk: Vůbec nejde o to, co je zajímavější nebo smysluplnější. Zoo byla určitě nejkrásnější práce v mém životě a asi ji už nic netrumfne. Po 12 letech je na práci v NY nejpřitažlivější to, že je jiná a jinde, samozřejmě vedle toho, že je také zajímavá a smysluplná.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:07Autor: Honza

Otázka: Dobrý den, P.Fejku, dá se před Vaším odchodem, částečně zabránit tomu, aby Váš nástupce nemohl rozkrádat, tunelovat či ničit to co jste pracně vybudoval?S úctou Honza

Petr Fejk: Dá. Jsou tu kvalitní kolegové, kteří by to nedovolili. Jsou tu návštěvníci a veřejnost, pod jejímž drobnohledem je zoo víc než kterékoli jiné zařízení. A je tu i možnost výběru kvalitního člověka do jejího čela, které stále nemám důvod nevěřit.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:07Autor: Věra

Otázka: Vážený pane Fejk, co očekáváte od svého nástupce. Věříte, že se někdo tak schopný (jako Vy) najde? Děkuji Vám za krásnou ZOO v ČR.

Petr Fejk: Jsem optimista.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:08Autor: Jiri K.

Otázka: Dobry den,

jsem architekt a proto velice obdivuji vas pristup ke stavbam v ZOO. U nas se moc nevidi, aby na 90% zakazek pracovali nasi nejlepsi soucasni architekti.

Byl to vas plan od zacatku, nebo jste se k tomu dostal az pozdeji?

Predevsim bych vam chtel ale pogratulovat za vsechny uspechy!

Petr Fejk: Děkuji. Dávali jsme si na stavbách v zoo moc záležet a celý náš stavařský tým to stálo spoustu času a sil.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:08Autor: Dana

Otázka: Pane Fejku, moc mě mrzí, že chcete odejít pracovat do New Yorku. Jste jeden z mála lidí v dnešní době, které obdivuji a kterým věřím a fandím. Udělal jste v pražské ZOO velký kus práce a myslím, že budete moc chybět nejen zvířátkům, ale všem. Přeji hodně štěstí!

Petr Fejk: Moc Vám děkuji za důvěru!

Odpovězeno: 20. 08. | 11:09Autor: Jakub

Otázka: Zdravím Vás, myslíte si, že klesne návštěvnost a úroveň ZOO po odchodu hlavního opičáka ZOO :-)?

Petr Fejk: Myslím, že neklesne. A Richard zůstává.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:16Autor: Kamil 13

Otázka: Dobrý den,
1. velké díky za to co jste dokázal udělat z pražské ZOO. A právě proto je mi líto, že odcházíte - není pravda, že už tam není žádná výzva . Je tam jistě ještě spousta práce..... Ale i tak DÍKY a mnoho štěstí v novém působišti ! ! !

Petr Fejk: Určitě s Vámi souhlasím, že v zoo zůstává spousta práce a výzev.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:20Autor: Pavla

Otázka: Pane řediteli co budete v USA dělat jedete tam nastálo? A krom toho jte moc pohledný člověk, to jen tak na okraj.

Petr Fejk: Jedu tam na 4 roky. Náplň své práce v NY jsem již popsal dříve. A Vaši lichotku s dovolením ukážu své ženě, abych doma nasbíral pár bodíků k dobru.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:21Autor: Ika - Praha

Otázka: Správu o tom, že odídete zo Zoo som počula v TV a povedala som si: "Váu..." držím Vám palce a cíťte sa tam dobre! Myslím si, že je to fantastická ponuka... veľa tvorivosti a zdravého úsudku!

Petr Fejk: Děkuji Vám za přání.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:22Autor: Vlasta B.

Otázka: Dobrý den, chcete odejít ze zoo, nebude Vám práce se zvířaty chybět, je s nimi přeci jenom lepší domluva než s lidmi. A jsou za dobrou péči vděčná je mi docela líto, že jste se rozhodl odejít jinam.

Petr Fejk: Děkuji. Jen upozorňuji, že má práce v zoo obnášela především práci s lidmi. Možná ve stejné míře, jako kdekoli jinde.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:23Autor: Tomáš

Otázka: Má už ZOO náhradu za dvorního grafika pana Cihláře

Petr Fejk: Ano. Je to pan Vladimír Veselý. Ale rozhodně to neznamená, že to má zajištěné na nekonečno. Používáme dnes nikoli autorskou, ale univerzální grafiku, na kterou jde snadněji navázat v případě odchodu našeho současného grafika.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:25Autor: Majka

Otázka: Dobrý den, díky za vše, co jste pro ZOO udělal, za dobu Vašeho působení v ní se skutečně "vyšvihla" a do první desítky nejlepších na světě právem patří. Jen jsem zaznamenala úbytek některých návštěvnicky "vděčných" druhů - např. hnědí medvědi, nosorožci apod. - je to nějaká strategie? Hodně štěstí!

Petr Fejk: Děkuji za pochvalu. Ubyly jen ty druhy, pro které jsme neměli dostatečné podmínky k životu, zejména prostorové. Kvalita života konkrétních zvířat je pro nás vyšší priorita než návštěvnická atraktivita.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:26Autor: Lucie P.

Otázka: Dobry den pane rediteli, blahopreji vam k novemu mistu. Budete si vybirat novy tym pro praci v New Yorku? Je mozne k Vam zaslat zivotopis? Dekuji a preji mnoho uspechu ve Vasem dalsim pusobisti.

Petr Fejk: Životopis zašlete, ale v NY určitě začnu nejprve spolupracovat s týmem, který už tam je.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:27Autor: mc-Jičín

Otázka: Dobrý den, pane Fejku s politováním se dozvídám, že opouštíte českou kotlinu. Jste spíše chovatel nebo manažer ? A nepřemýšlel Jste o vstupu do české politiky ? Obojí naše politická scéna zoufale potřebuje. Good luck in Nový York !

Petr Fejk: Nikdy jsem netvrdil ani v nejmenším, že jsem chovatel. V zoo jsem samozřejmě působil v manažerské pozici a bez dobré spolupráce s odborníky nejrůznějších profesí, chotali počínaje a stavaři konče, by to samozřejmě v zoo nešlo.

Odpovězeno: 20. 08. | 11:29Autor: Kamil 13

Otázka: 2. V tomto roce jsme byli v ZOO potřetí a bohužel opět narváno. Chápu, že pro ZOO je fajn když praská ve švech ( ekonomické důvody ) ,ale pro návštěvníky nic moc. Chodíme i v lednu to je komorní, ale venkovní expozice si neužijeme. Velké DÍKY za to co jste pro pražskou ZOO udělal a mnoho štěstí v

Petr Fejk: Zoo je prostě sezónní místo. Vadí-li Vám návštěvnické nápory, nechoďte o jarních víkendech. Doporučuji jarní nebo podzimní všední dny. Je-li hezké počasí, zvířata jsou venku a lidí je přiměřeně. Mějte se hezky!

Odpovězeno: 20. 08. | 11:30Autor: Kateřina

Otázka: Chtěla jsem Vám popřát strašně moc osobní spokojenosti a opravdu hodně moc zdravíčka. Udělal jste OHROMNÝ kus práce v Zoo ... a je v pořádku, že chcete jít dál :-) Hodně štěstí !!!!

Petr Fejk: Moc děkuji za pochopení.

Odpovězeno: 20. 08. | 17:37Autor: Aja

Otázka: Jaký názor máte na to,co všechno udělal pan Vagner/ZOO Dvůr Král.+ ostatní/Přeji Vám moc úspěchů,vážím si Vás.

Petr Fejk: Pan Vágner byl jednou z největších osobností historie českých zoo. Vážím si ho. Stejně tak si vážím i dnešní ředitelky dvorské zoo dr.Holečkové, i když vím, že světy obou těchto osobností nejsou příliš slučitelné.

Odpovězeno: 20. 08. | 17:41Autor: Houmi

Otázka: Dobrý den. Moc Vám blahopřeji kam až jste pražskou ZOO dostal.
Myslíte si, že důvody k tomu, aby ZOO existovalo (nemyslím jen to pražské) jsou opodstatněné?

Petr Fejk: Kdybych o tom nebyl přesvědčen, nevěnoval bych tomuto žánru 12 let života. Nejde jen o otázku zajetí, či nezajetí. Kdyby bylo na světe vše v pořádku, žádné zoo by samozřejmě neměly opodstatnění a divoká zvířata by běhala na svobodě. Ale svět v pořádku není a za to zoo nemůže. Zoo je samozřejmě civilizační produkt. Ale dělá-li se dobře, může přírodě, zvířatům, harmonii existence člověka na zemi pomoci. Minimálně svou obrovskou komunikační a reklamní silou, kterou lidi oslovuje a vede ke vztahu k přírodě. O tom jsem přesvědčen.

Odpovězeno: 20. 08. | 20:14Autor: Plechacek

Otázka: Velmi si vazim vasi prace pane Fejku. Zajimala by me jedna vec - jak se vam spolupracovalo s odbornymi pracovniky, zoology, v trojske zoo?

Petr Fejk: Jak kdy. Ze začátku jsem jejich důvěru neměl, v době povodní a při obnově zoo po ní naopak. Většinou je to tak půl na půl, podle toho, čí a jaký problém řešíme. Občas musím i přitlačit, naposledy loni, kdy jsem musel dokonce odvolat zoologického náměstka. I to se stává. Největším rizikem zoologické sekce je, že občas nedokáže ukočírovat chovatelské ambice a sladit je s ekonomickými, provozními a personálními možnostmi podniku. To ale nic nemění na tom, že si myslím, že většina lidí v zoologickém týmu zahrady jsou špičkami ve svém oboru a na Zoo Praha je to i vidět.

Odpovězeno: 20. 08. | 20:15Autor: Dana

Otázka: Dobrý den pane Fejku, Vaši zahradu jsem v loňském roce 2x navštívila s fotokolegy a chci Vám vyjádřit obdiv a uznání za Vaši práci. Jako každý schopný a pracovitý člověk nechcete ustrnout, to je pochopitelné. Na druhou stranu je veliká škoda, že odcházíte ! Přeji Vám zdraví, úspěch a spokojenost !!

Petr Fejk: Moc děkuji.

Odpovězeno: 20. 08. | 20:15Autor: Pavel

Otázka: Dobrý den,vážím si Vás jako jako managera - profesionála, za to co jste dokázal. Jen Vás prosím držte si politický odstup, a věřím, že se Vám v budoucnu, nejen v New Yorku, bude s Vaším přístupem k řešení, dařit jako dosud. Děkuji

Petr Fejk: Děkuji.

 

Právě se děje

Další zprávy