Zloděj na Benešovsku ukradl z auta protézu za více než půl milionu korun

ČTK ČTK
7. 3. 2017 19:42
Benešovští kriminalisté řeší krádež protézy nohy za více než půl milionu korun. Protézu někdo v obci Poříčí nad Sázavou v části Potočiny ukradl ze zaparkovaného auta Škoda Octavia. Novináře o tom v úterý informovala benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková. Pachatel se do vozidla vloupal v noci z 15. na 16. února. Rozbil skleněnou výplň pátých dveří ze zavazadlového prostoru auta a odcizil tři zavazadla. V jednom z nich byla i elektronická protéza pro pravou nohu. "S ohledem na skutečnost, že nožní elektronická protéza je velmi atypická věc, která byla vlastníkovi vyrobena na míru, se kriminalisté obrací na občany, kteří by mohli jakoukoliv informací přispět k jejímu nalezení," uvedla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy