Zloděj na Benešovsku ukradl z auta protézu za více než půl milionu korun

ČTK ČTK
7. 3. 2017 19:42
Benešovští kriminalisté řeší krádež protézy nohy za více než půl milionu korun. Protézu někdo v obci Poříčí nad Sázavou v části Potočiny ukradl ze zaparkovaného auta Škoda Octavia. Novináře o tom v úterý informovala benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková. Pachatel se do vozidla vloupal v noci z 15. na 16. února. Rozbil skleněnou výplň pátých dveří ze zavazadlového prostoru auta a odcizil tři zavazadla. V jednom z nich byla i elektronická protéza pro pravou nohu. "S ohledem na skutečnost, že nožní elektronická protéza je velmi atypická věc, která byla vlastníkovi vyrobena na míru, se kriminalisté obrací na občany, kteří by mohli jakoukoliv informací přispět k jejímu nalezení," uvedla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia
 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy