Zlobím se na Zemana i Babiše. Jeďte i s komunisty do Kremlu a zůstaňte tam, vzkázala Moučková

Gabriela Štvrtňová
Aktualizováno 22. 8. 2018 10:41
Moderátorka někdejší Čs. televize se vymezila proti prezidentovi i premiérovi. "Ať se seberou a jedou do Kremlu. A ať už tam zůstanou," prohlásila.
Kamila Moučková, bývalá moderátorka Československé televize, která v srpnu 1968 jako první oznámila z televizní obrazovky okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy. | Video: Události komentáře, ČT

Praha - Moderátorka někdejší Československé televize Kamila Moučková, která jako první ohlásila vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa 21. srpna 1968, se při příležitosti padesátého výročí invaze vymezila proti stávající politické situaci. Ohradila se vůči chování prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše i předsedy KSČM Vojtěcha Filipa.

Moučková se měla zúčastnit vernisáže výstavy Srpen 1968 v Praze, kterou pořádá Muzeum hlavního města Prahy. Kvůli zdravotním potížím ale nedorazila, poslala přesto vzkaz, který výstavu uvedl.

"Chci vám říct, že nesouhlasím, co se v mé milované zemi děje. Zlobím se na pana prezidenta, že si nenašel pět minut na to, aby promluvil v den padesátého výročí 68. roku ke svému národu. Zlobím se na pana Babiše, že mu nestačí jeho miliardy, ale chce ještě ovládat lidi," vzkázala Moučková. Totéž poté podobnými slovy zopakovala ve svém večerním vystoupení v pořadu Události komentáře na ČT24

Miloš Zeman se připomínkových akcí výročí zúčastnit odmítl. Premiér Babiš vystoupil s projevem u budovy Českého rozhlasu v úterý ráno, jeho projev ale demonstranti přehlušili.

Kamila Moučková se ve svém odpoledním prohlášení pro média zmínila i o nedávném výroku Vojtěcha Filipa pro The Guardian, že "hlavní silou invazních armád byli Ukrajinci". "Nemám slušné slovo pro soudruha Filipa. Takže podle něj nás v 68. okupovali Ukrajinci, že… Bezvadný," napsala.

Vláda Andreje Babiše je vůbec první v historii České republiky, na které se komunisté podílejí. V červenci díky KSČM získala důvěru. S odkazem na komunistickou stranu Kamila Moučková svůj psaný vzkaz zakončila: "Ať se všichni seberou a jedou za tím trpaslíkem a chovancem KGB do Kremlu, vezmou s sebou všechny české komunisty a odjedou na dovolenou na anektovaný Krym. A ať už tam zůstanou."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy