První ministr bez tváře. Škodí Blatnému, že spousta lidí neví, jak vypadá?

To, že ministr Jan Blatný má na sobě neustále respirátor, je správně. Vysílá tím k veřejnosti důležitý signál. Hodně lidí kvůli tomu sice nezná jeho obličej, ale to nepovažuji za problém. Politici by měli roušky a respirátory nosit i v situacích, kdy to není dle vládních nařízení nezbytně nutné. Ministr by měl jít příkladem, říká pro Aktuálně.cz Karel Komínek, expert na politický marketing.
Život v pandemii: Druhá vlna - expert na politický marketing Karel Komínek | Video: Kristýna Pružinová, Jakub Zuzánek

Podle Karla Komínka z Institutu politického marketingu je ale zarážející, že veřejně známá osoba, jakou je ministr zdravotnictví, nemá osobní účet na sociálních sítích. "Myslím si, že to by dodalo celé komunikaci víc lidskou tvář, protože po pravdě komunikace ministerstva zdravotnictví opravdu není dobrá," komentuje Komínek.

Zejména v současné vypjaté situaci je podle něj velmi důležité, aby s lidmi komunikoval někdo, ke komu mají důvěru. "To právě velmi často různá ministerstva nejsou. Pro lidi jsou to baráky různých úředníků, ke kterým se český občan velmi těžko vztahuje," dodává Komínek.

Podívejte se na video z pořadu Život v pandemii v úvodu článku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Útočník v mešitě v albánském hlavním městě Tiraně pobodal pět lidí. Policie po motivu pátrá

Útočník v mešitě v albánském hlavním městě Tiraně pobodal pět lidí. Jejich stav je stabilizovaný. Policie pátrá po motivu, podle otce domnělého pachatele trpěl jeho syn depresemi.

Policie uvedla, že útočník, albánský státní příslušník Rudolf Nikolli, napadl věřící v mešitě během odpolední modlitby. Strážníci podle ní 34letého muže zneškodnili ihned po svém příjezdu na místo, záběry zveřejněné televizí A2 nicméně naznačují, že Nikolliho odzbrojili již svědci události. Ze snímků je patrné také to, že útočníka se dav pokusil lynčovat.

Zraněno bylo pět mužů ve věku 22 až 35 let, kteří museli být převezeni do nemocnice. Utržená zranění je podle policie nicméně neohrožují na životě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy