První ministr bez tváře. Škodí Blatnému, že spousta lidí neví, jak vypadá?

Kristýna Pružinová Martin Krepindl Jakub Zuzánek Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Jakub Zuzánek
28. 12. 2020 7:30
To, že ministr Jan Blatný má na sobě neustále respirátor, je správně. Vysílá tím k veřejnosti důležitý signál. Hodně lidí kvůli tomu sice nezná jeho obličej, ale to nepovažuji za problém. Politici by měli roušky a respirátory nosit i v situacích, kdy to není dle vládních nařízení nezbytně nutné. Ministr by měl jít příkladem, říká pro Aktuálně.cz Karel Komínek, expert na politický marketing.
Život v pandemii: Druhá vlna - expert na politický marketing Karel Komínek | Video: Kristýna Pružinová, Jakub Zuzánek

Podle Karla Komínka z Institutu politického marketingu je ale zarážející, že veřejně známá osoba, jakou je ministr zdravotnictví, nemá osobní účet na sociálních sítích. "Myslím si, že to by dodalo celé komunikaci víc lidskou tvář, protože po pravdě komunikace ministerstva zdravotnictví opravdu není dobrá," komentuje Komínek.

Zejména v současné vypjaté situaci je podle něj velmi důležité, aby s lidmi komunikoval někdo, ke komu mají důvěru. "To právě velmi často různá ministerstva nejsou. Pro lidi jsou to baráky různých úředníků, ke kterým se český občan velmi těžko vztahuje," dodává Komínek.

Podívejte se na video z pořadu Život v pandemii v úvodu článku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demokraté formálně předali Senátu ústavní žalobu na Trumpa

Demokraté ze Sněmovny reprezentantů formálně předali ústavní žalobu na předchozího prezidenta Donalda Trumpa Senátu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Horní komora Kongresu bude rozhodovat o tom, zda uzná republikánského exprezidenta vinným z podněcování ke vzpouře při nedávných nepokojích v sídle Kongresu.

Senátní lídři už dříve oznámili, že se žalobou budou zabývat až od 9. února, šéf demokratů v horní komoře Chuck Schumer v neděli prohlásil, že její projednávání bude spravedlivé, ale rychlé. Senát by mohl v případě uznání viny Trumpovi zakázat v budoucnu usilovat o veřejný úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy