Fotky: Život po blázinci. Tudy se lidé vracejí zpátky "domů"

Fotky: Život po blázinci. Tudy se lidé vracejí zpátky "domů"
Zbláznit se je snadné, vrátit se do "normálního světa" je pro desetitisíce Čechů nadlidský úkol. Přitom nepotřebují mnoho, jen trochu pomoci. FOKUS je jedna z mála organizací, která to dělá. Dům v pražském Lehovci.
Nabízí lidem s dlouhodobou duševní chorobou bezpečné zázemí a poskytuje podporu pro získání dovedností a sebedůvěry.
Přijít mezi lidi se schizofrenií a požádat je o rozhovory a fotografování do novin se mi zdá jako jedna z největších troufalostí. Přesto jsem v domě na pražském Lehovci našel statečné lidi, kteří i přes stigmata, jaká na ně média, politici i většina společnosti lepí, souhlasili. Paní Alena, magistra přírodních věd, nám to tu ukáže.
Obývací pokoj.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 2. 1. 2015 16:57
Zbláznit se je snadné, vrátit se do "normálního světa" je pro desetitisíce Čechů nadlidský úkol. Připomeňte si jednu z nejlepších fotoreportáží Aktuálně.cz z roku 2014.

Přijít mezi lidi se schizofrenií a požádat je o rozhovory a fotografování do novin se mi zdá jako jedna z největších troufalostí. Přesto jsem v domě na pražském Lehovci našel statečné lidi, kteří přes stigmata, jaká na ně média, politici i většina společnosti lepí, souhlasili.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy