Živě ze záplav: Ploučnice se nevzdává, stále stoupá

Domácí Domácí
9. 8. 2010 6:00
Řeky se vracejí do svých koryt. Sledujeme povodně a jejich následky minutu po minutě
Mimoň a Ploučnice v neděli odpoledne
Mimoň a Ploučnice v neděli odpoledne | Foto: Marie Žďánská

Frýdlant/Liberecko/Veselí n.L. - Povodně jsou v pondělí ráno na ústupu - s výjimkou severočeské Ploučnice. Ta o půl deváté na dolním toku stále stoupala. Jen centimetry zbývaly, aby se vylila z břehů a zaplavila domy.

S klesající vodou po víkendové katastrofální povodni na severu Čech vyplouvá na povrch také rozsah škod.

Budou nejméně třímiliardové, ukazuje se po součtu jen z Liberecka a Děčínska.

Lidé se teď potýkají s vrstvami bahna v ulicích obcí. Nejpostiženější sever Čech, kde na Liberecku potvrdili tři mrtvé, v neděli odpoledne bičovaly další lokální deště, velmi vydatné.

Výzva

Jste v místě, kde zuří povodně? Máte informace o tom, co se kolem děje? Máte fotografie ze záplav? Podělte se o ně s dalšími čtenáři.

E-mail do redakce je [email protected]

.

Spadlo mnoho domů, mostů, poničené jsou silnice a trati. Jen na Děčínsku je 1200 poškozených stavení. Do města v noci z neděle na pondělí měla ještě dorazit druhá povodňová vlna z Ploučnice.

V postižených obcích panuje nedostatek pitné vody a starostové hlásí, že nejvíc potřebují "lidské ruce" - pomocníky na odklízení trosek.

Pod vodou se v sobotu ocitla i velká města, například Frýdlant či Hrádek nad Nisou. Frýdlantsko zůstalo prakticky odříznuté od okolního světa.


Událost

Důležité

Zajímavost

Povodňovou situaci i nadále sledujeme v online reprtáži: Ploučnice kulminuje, na Děčín míří druhá vlna

Neděle 8. srpna

23:35 - EVAKUACE NA PLOUČNICI  Hasiči evakuovali "řádově stovky" lidí z okolí Ploučnice za centrem České Lípy, popisuje agentura ČTK. Dorazila tam druhá vlna povodně a voda už několik hodin neklesá.

23:02 - "Situace okolo Benešova nad Ploučnicí není dobrá, pořád je připravena evakuace okolních obcí. Už jsme mysleli, že bude klid, ale museli jsme prognózy přehodnotit a vypadá to, že vody bude víc než včera (v sobotu)," řekl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. Řeka nad Benešovem nad Ploučnicí stále stoupá asi o dva centimetry za hodinu, kulminace se čeká kolem půlnoci.

 

22:20 - Nejvyšší stupeň povodňového ohrožení platí už jenom na šesti místech, v neděli ráno to bylo na třinácti místech. V tuto chvíli se čeká, co udělá v noci Ploučnice na Děčínsku, a také na jihu Čech Nežárka, až se vlije do Lužnice.

22:04 - V Libereckém kraji nejezdí i vlaky na pěti tratích, podle odhadů Správy železniční dopravní cesty tento stav bude trvat minimálně do 18. srpna. Problémy jsou především ve Frýdlantském výběžku, kde jsou podemleté tratě. Na částech přerušených tratí funguje náhradní autobusová doprava, některé oblasti ale dosud nejsou napojeny. Situace je lepší na Děčínsku, kde večer vlaky nejezdily na dvou tratích.

20:36 - Nejvyšší stupeň povodňového nebezpečí, třetí, platí podle údajů uvedených na stránkách Českého meteorologického úřadu už jenom na osmi místech v České republice: čtyři jsou v severních Čechách, dvě na jihu Čech a po jednom na jižní Moravě a ve středních Čechách.

Aktuální povodňová mapa - neděle 8. 8. - 20:40 hod. Zelená kolečka označují první povodňový stupeň (bdělost), žlutá druhý povodňový stupeň (pohotovost), červená třetí povodňový stupeň (ohrožení).
Aktuální povodňová mapa - neděle 8. 8. - 20:40 hod. Zelená kolečka označují první povodňový stupeň (bdělost), žlutá druhý povodňový stupeň (pohotovost), červená třetí povodňový stupeň (ohrožení). | Foto: ČHMÚ

20:15 - Druhá povodňová vlna na Ploučnici se přesouvá na dolní tok řeky. Zatímco ve Stráži pod Ralskem už hladina klesla až na první povodňový stupeň, v Mimoni dosáhla maximálního stavu dopoledne na 251 centimetrech, což je téměř trojnásobek oproti normálu. V České Lípě začala voda opadávat kolem 19:30 poté, co dosáhla hranice 236 centimetrů. Do Děčína má velká voda dorazit během noci.

19:55 - Dívka, kterou v Ohři u Radošově poblíž Karlových Varů hledali záchranáři poté, co se u jezu převrhl raft, se utopila. V Ohři byl po deštích zvýšený průtok vody. Čtyři lidé se dostali na břeh, 16letá dívka z Chebu utonula. Potápěči hasičů ji nalezli večer sedm kilometrů po proudu. Více o neštěstí čtěte ZDE

19:53 - Víkendové povodně na Děčínsku způsobily škody přes jednu miliardu korun. Jen na odklízení škod na veřejném majetku bude potřeba vynaložit kolem 100 milionů korun, řekla ČTK po zasedání krizového štábu řekla mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. První odhady škod přišly také ze sousedního Libereckého kraje. Tam by měly překročit dvě miliardy korun.

19:30 - Hladina Dyje v Podhradí na Znojemsku dosáhla třetího stupně povodňové aktivity, tedy stavu ohrožení. Výška hladiny byla 250 centimetrů, tedy zhruba o metr více než před čtyřiadvaceti hodinami. Růst hladiny se zpomaluje, jde o jediné problematické místo na jižní Moravě.

19:26 - Povodňové komise na jihu Čech rozhodly, že rybník Rožmberk bude odpouštět méně vody, využije se tak jeho retenční schopnost, aby se zpomalila povodňová vlna mířící na Veselí nad Lužnicí. Naopak větší průtok je tak nutné očekávat v Nežárce, kam bude později přepadávat nadbytek vody z plnějšího Rožmberka. O situaci na jihu Čech více čtěte ZDE

19:12 - Jen pomalu se vzpamatovává z přívalu velké vody Děčínsko. Na většině míst už voda ustoupila, ale zejména podél říčky Kamenice zatopená území vydává lidem jen pozvolna. Ještě hůře je v údolí Ploučnice, od České Lípy během večera dorazí ještě jedna povodňová vlna. Nejvážnější je situace kolem Benešova nad Ploučnicí, kde je připravena evakuace obyvatel. Voda se ale na kritických místech zatím těsně drží v korytě.

18:33 - Povodí Labe oznámilo, že škody na jeho majetku dosáhnou miliardu korun. V součtu s odhadem Libereckého kraje tak bleskové povodně o víkendu napáchaly škody za více než dvě miliardy.

17:46 - Do Děčína dorazila s těžkou technikou jednotka hasičů z Hlučína, která ještě dnes pojede dále do Hřenska. V postižených oblastech Děčínského okresu bylo během záplav ztopeno celkem 1194 objektů, bylo poškozeno 80 mostků a mostů a více než 60 komunikací, sdělil Aktuálně.cz mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

17:30 - Přečtěte si novou předpověď pro příští týden. Bude pršet, ale lijáky by neměly být tak dramatické jako o víkendu - více ZDE

17:05 - Hasiči z Liberce vyjeli s chemickým kontejnerem do firmy J. G. Heusser, Chemické produkty v Mníšku u Liberce.Na místě zjistili, že majitel firmy následky povodně v závodě odstraní vlastními silami, únik nebezpečných látek nehrozí.

17:02 - Začala evakuace obyvatel ve Františkově nad Ploučnicí, tedy od řeky, která pramení pod Ještědem a ústí do Labe.

16:50 - Na Liberecku je stále velký problém se zásobováním pitnou vodu. Reportéři Aktuálně.cz potvrzují, že potkat vůz, který rozváží balonou vodu, nebo cisternu, je velká vzácnost.

15:45 - Průtrž mračen na Českolipsku a Děčínsku, také v okolí Raspenavy a Chrastavy komplikuje situaci.

15:39 - Premiér Petr Nečas je v Chrastavě a odtud ve vysílání veřejnoprávní televize řekl, že první odhad škod po víkendových povodních na severu škod dosahují miliardu korun.

15:26 - Policie na chvíli uzavřela vjezd do Chrastavy. U vjezdu do města se tvoří kolony. Situaci komplikuje fáma, že se protrhla přehrada Mlýnice u Nové Vsi na Chrastavsku. Operační středisko hasičů popřelo, že by s hrází něco bylo. Hráz je monitorována a drží. Hasiči požádali o zveřejnění této informace, protože fámu považují za nebezpečnou. Podobné zvěsti se objevovaly i včera.

15:20 - Hasiči evakuovali při záplavách v severních Čechách vrtulníky asi 200 lidí, ukázal nejnovější součet včerejších zásahů. Celkový počet evakuovaných osob není podle mluvčího hasičského sboru Radka Kislingera znám. Pokud jde o velkou vodu, nyní je situace nejvážnější v údolí Ploučnice, kam míří během odpoledne od České Lípy ještě jedna povodňová vlna.

14:58 - Povodňová komise chystá evakuaci lidí z několika ulic ve Veselí nad Lužnicí na Táborsku. Hrozí jejich zatopení. Hladiny Lužnice a Nežárky rychle stoupají. Někteří lidé z ohrožených ulic už sami odešli ke známým. Povodňová komise podle starosty Jaromíra Nováka rozhodne o případné řízené evakuaci podle momentálního vývoje situace a možnosti ohrožení osob. "Je jisté, že voda se vylije z břehů, ale zatím předpokládáme, že to nebude nijak dramatické. Hladina by mohla dosáhnout třetiny až poloviny povodňového stavu v roce 2006," řekl agentuře ČTK Novák.

14:52 - Seznam povodňových kont, adresy humanitárních sbírek a centra, kam se mají hlásit dobrovolníci, naleznete ZDE

14:14 - Raft se šesti lidmi se dnes odpoledne převrátil na řece Ohři v Radošově poblíž Karlových Varů. Pět lidí už je na břehu, 16letou dívku záchranáři ještě hledají, řekl agentuře ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Skupinka osob tam sjížděla velmi nebezpečný jez, kde je nyní vinou dešťů více vody.

14:07 - Na Frýdlantsku opět vydatně prší, hlásí reportéři Aktuálně.cz. Česká televize přinesla zprávu z jihu Čech. Ve Veselí nad Lužnicí si mají lidé připravit evakuační zavazadla a připravit se na možné nucené opuštění domovů. Lužnice stoupá.

14:06 - Po řece Ploučnici dorazila do Mimoně na Českolipsku druhá povodňová vlna. V historickém centru zaplavila voda několik ulic. Mezi domy protékalo kolem metru vody, dlažba je poničená. V místě zasahují hasiči s člunem.

13:48 - DRAHÁ VODA. Reportéři Aktuálně.cz dorazili do Raspenavy. Znovu tu začíná silně pršet a lidem, kteří vynesli zachráněné věci na ulici, lije do postelí, skříní a dalšího nábytku. Jeden dům, nejspíš chata předělaná na bydlení pro důchodce, voda vzala úplně. Ve městě je akutní nedostatek vody, reportéři  nepotkali ani jednu cisternu. Žena, která si nechala přivést z Nového Města (10 km daleko) dva balíky pitné vody, za ně zaplatila 170 korun.

13:06 - Také na Chrudimsku, kde nejpostiženější obcí byly nejspíš Slatiňany, se uklízí po povodních. Česká televize uvedla, že ve všech 14 obcích, které zasáhla voda, už hladina klesla. Hrozbou je voda z okolních polí, která se vrací do koryt říček.

13:05 - Povodí Labe uvedlo, že soustava přehrad v Jizerských horách záplavy výrazně zmírnila. Bez nich by velká voda zaplavila i Liberec, Jablonec a další obce. Přehrada Josefův Důl dokázala zadržet 1,7 milionu krychlových metrů vody, pokud by nebyla, voda by zaplavila celou oblast, řekl ředitel Povodí Labe v Jablonci nad Nisou Jaroslav Jaroušek. 

12:58 - Hasiči z Liberecka požádali o zveřejnění následující informace: "Firmy, které chtějí pomoci (předpokládaný větší objem pomoci), kontaktujte prosím infocentrum organizace ADRA na telefonním čísle 731 705 002. Zájemci o pomoc z řad občanů (předpokládaný menší objem pomoci) mohou pomoc přinést do kanceláře Českého červeného kříže v Liberci, Palachova ulice 504/7. Kontaktní osobou je paní Menšíková, telefon 485 101 091."

12:46 - Podél říčky Kamenice opadá hladina rozvodněné řeky jen pozvolna. Ještě hůře je v údolí Ploučnice, kam míří od České Lípy ještě jedna povodňová vlna, oznámila agentura ČTK.

12:45 - POHLED DO OKOLNÍCH ZEMÍ: Situace po katastrofálních sobotních záplavách se v částech střední Evropy pomalu uklidňuje. V Horních Rakousích přestalo podle agentury APA pršet a lidé začali likvidovat škody, které povodně způsobily. Saská Nisa se v neděli ráno dostala do rekordních výšek, její hladina dosáhla 7,07 metru, což je nejvyšší hodnota od počátku měření v roce 1912. Hladina by měla začít klesat odpoledne.

Na německé straně Krušných hor se žena a dva muži ve věku nad 60 let utopili, když vynášeli věci ze zatopeného sklepa. Polský ministr vnitra Jerzy Miller oznámil, že v Polsku zemřeli rovněž tři lidé, odmítl nicméně sdělit detaily, protože ještě nebyly informováni příbuzní obětí.

12:23 - Reportéři Aktuálně.cz hlásí z Frýdlantu: v centru města je 10 centimetrů bahna. Všude. V ulicích je slyšet mnoho bagrů, lidé vystěhovávají gauče, skříně a další zničený nábytek před domy. "V ulicích to hrozně zapáchá, to je od toho bahna," líčí Martina Machová. Pitnou vodu sem dovážejí velké cisterny.

11:30 - Počet míst, kde je třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity (ohrožení), klesl na jedenáct. Jak pršelo včera a proč tak dramaticky rychle stoupala voda, si přečtěte ZDE (V Hejnicích spadlo 6,9 miliard litrů vody)

11:28 - České dráhy oznámily, že se jim podařilo obnovit spojení s Německem, alespoň částečně. Stále zůstávají mimo provoz některé regionální tratě, například do Raspenavy či mezi Velkým Březnem a Boleticemi na Ústecku.

11:23 - Člověk v tísni aktivoval své povodňové týmy v Liberci, Ústí nad Labem a Plzni. V zasažených  oblastech zjišťují potřeby zatopených obcí. Připravují také zásilky materiální pomoci. Na pomoc lidem v zaplavených oblastech lze přispět na povodňové konto Člověka v tísni 72027202/0300 nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS SOSPOVODNE na číslo 87777.

Fotoreportáž z Raspenavy, obce, kde voda bourala domy

11:16 - Krizový štáb Libereckého kraje upřesnil počet obětí záplav v tomto regionu. Potvrzení jsou tu tři mrtví - v Lindavě, Raspenavě a Dolní Libchavě, další tři lidé se pohřešují, řekl liberecký hejtman Stanislav Eichler. V Lindavě utonul čtyřiatřicetiletý muž, když ho strhl proud, v Raspenavě se utopil třiaosmdesátiletý muž ve svém domě a stejný osud potkal šestapadesátiletého muže v Dolní Libchavě. Policie a armáda pátrají po pohřešovaných, jak se postupně dostávají do zatím nepřístupných oblastí. "V tuto chvíli už není žádná obec, kam by se záchranáři nedostali, poslední byly v noci oblasti Heřmanic a Višňové, do nichž se bez těžké techniky nedalo dostat," řekl Eichler.

11:00 - Vláda oznámila, že se v pondělí mimořádně sejde a bude jednat o pomoci krajům, které postihly záplavy. V České televizi to řekl premiér Petr Nečas. Mluvčí Hradu Radim Ochvat agentuře ČTK potvrdil, že postižené oblasti na Liberecku navštíví dnes odpoledne prezident Václav Klaus.

10:49 - Ředitelství silnic a dálnic sestavilo seznam uzavřených úseků, které poničily povodně na severu Čech, nebo které jsou stále ještě pod vodou. Pokud se chystáte na sever, prostudujte si podrobný výčet ZDE.

10:06 - Výmluvnou informaci, vypovídající o síle bleskové povodně poslala naše spolupracovnice Dagmar Honsová z Meteopressu: Hejnice smetlo 6,9 miliard litrů vody (Více se dočtete ZDE)

9:30 - Na webu obce Hejnice, tedy místa, kde v sobotu spadlo vůbec nejvíc srážek, se objevila tato výzva: "Hejnice ze všeho nejvíc potřebují pitnou vodu!!! Většina města bude dlouhodobě bez dodávek pitné vody. Dále jsou potřeba úklidové a čisticí prostředky pro zaplavené občany. Shromaždiště veškerého materiálu je v objektu hasičské zbrojnice vedle kostela. Za jakoukoli pomoc děkujeme."

8:55 Řeky přitékající z oblastí, kde v noci pršelo, zvedly v neděli ráno hladiny toků na jižní Moravě. Dopoledne by však podle vodohospodářů měly klesat.

Aktuální povodňová mapa - neděle 8. 8. - 04:20 hod. Zelená kolečka označují první povodňový stupeň (bdělost), žlutá druhý povodňový stupeň (pohotovost), červená třetí povodňový stupeň (ohrožení).
Aktuální povodňová mapa - neděle 8. 8. - 04:20 hod. Zelená kolečka označují první povodňový stupeň (bdělost), žlutá druhý povodňový stupeň (pohotovost), červená třetí povodňový stupeň (ohrožení). | Foto: Aktuálně.cz, Repro ČHMÚ

7:40 České dráhy oznámily, že vlaky v zaplavených oblastech Liberecka a Ústecka stále nejezdí a že nepočítají s obnovením provozu dřív, než v poledne.

07:10 Hasiči vyzývají řidiče, aby nevyjížděli do Frýdlantského výběžku. "Momentálně jedou z Liberce do Frýdlantu a do Chrastavy odřady Záchranného útvaru HZS ČR a hasičů z Moravskoslezského kraje s těžkou technikou, kterou budou během dne odstraňovat naplaveniny a uvolňovat komunikace," vysvětlila mluvčí Iva Michalíčková.

07:05 Velká voda si zřejmě vyžádala pátou oběť. V noci zemřel v Dolní Libchavě starší muž. Utonul přímo ve svém domě, citovala ČTK mluvčí liberecké záchranky Lenku Moravcovou.

04:24 Vodohospodáři hlásí povodňovou aktivitu z 75 míst Česka, přičemž 3. SPA (tedy stav ohrožení) platí na 15 místech. Stoupá například Lužnice v Bechyni či Oslava v Oslavanech. Hladina Ploučnice v Mimoni se mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní zvedla ze 115 na 195 centimetrů, tedy z 1. na 3. SPA.

Aktuální povodňová mapa - neděle 8. 8. - 20:40 hod. Zelená kolečka označují první povodňový stupeň (bdělost), žlutá druhý povodňový stupeň (pohotovost), červená třetí povodňový stupeň (ohrožení).
Aktuální povodňová mapa - neděle 8. 8. - 20:40 hod. Zelená kolečka označují první povodňový stupeň (bdělost), žlutá druhý povodňový stupeň (pohotovost), červená třetí povodňový stupeň (ohrožení). | Foto: ČHMÚ

02:09 Škody po povodních začínají sčítat naši východní sousedé. Zatímco na středním Slovensku voda zaplavila několik obcí, na východě zůstaly stovky míst bez elektrického energie. Pořadatelé preventivně zrušili i hudební festival, který se měl konat poblíž Žiaru nad Hronom.

00:43 Hladiny Svitávky v Zákupech a Kamenice v Srbské Kamenici podle webu vodohospodářů stále stoupají. Naproti tomu už kulminovala Mandava ve Varnsdorfu.

00:11 Počasí potrápilo i návštěvníky 10. ročníku hudebního festivalu Sázavafest v Kácově na Kutnohorsku. Poslední den akci provázel vytrvalý déšť, který postupně změnil louku u Sázavy v souvislé bahniště s velkými kalužemi vody. Navečer kvůli nepřízni počasí pořadatelé předčasně ukončili program na dvou z pěti pódií.

Srpnové záplavy očima čtenářů Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Vancouver zdolal Minnesotu a má v kvalifikaci play off mečbol

Hokejisté Vancouveru vyhráli třetí utkání kvalifikace play off NHL nad Minnesotou 3:0 a otočili stav série hrané na tři vítězství na 2:1 na zápasy. O branky Canucks se v Edmontonu postarali Brock Boeser, Antoine Roussel a Elias Pettersson, brankář Jacob Markström udržel při třetím startu ve vyřazovací části v kariéře poprvé čisté konto.

Vancouver po nedělní prohře 0:3 v úterý zdolal Wild 4:3 a po dnešním úspěchu může už v pátek útočit na postup. V 1. kole bojů o Stanleyův pohár byli Canucks naposledy v roce 2015.

Vítězný gól vstřelil celek z Britské Kolumbie ve 34. minutě v přesilové hře. Při vyloučení Jordana Greenwaye vypálil z levého kruhu Pettersson, gólman Alex Stalock puk vyrazil a z dorážky se prosadil Boeser. Po 139 vteřinách závěrečné části zvýšil Roussel, který po úniku uspěl bekhendovým blafákem. V čase 58:38 dovršil výsledek po přihrávce Quinna Hughese Pettersson.

Výsledek kvalifikace play off NHL:

Západní konference (Edmonton) - 3. zápas:

Minnesota - Vancouver 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 34. Boeser, 43. Roussel, 59. E. Pettersson. Střely na branku: 27:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Q. Hughes, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver). Stav série: 1:2.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Ozbrojenec v Le Havru, který držel rukojmí v bance, se vzdal

Ozbrojený muž, který ve čtvrtek odpoledne zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském městě Le Havre, se vzdal policii. Před tím všechny lidi propustil, uvedla agentura Reuters s odvoláním na policejní odbory. Podle nich strážci zákona při zatýkání muže nepoužili zbraně. Televizní stanice RTL dříve uvedla, že se domáhal osvobození Palestinců vězněných Izraelem.

Na místě zasahovala zvláštní policejní jednotka, která uzavřela okruh 500 metrů kolem banky v přístavu ležícím přibližně 200 kilometrů severozápadně od Paříže. K bance BRED v centru města se 170 000 obyvateli dorazili i pyrotechnici, neboť muž u sebe měl tašku, která by podle policie mohla obsahovat výbušniny.

Podle zdrojů RTL je 34letý muž policii znám v souvislosti se svým radikálním smýšlením. "Víme, že se radikalizoval a trpí vážnými duševními obtížemi," řekl agentuře Reuters policista Yves Lefebvre.

Muž ozbrojený pistolí vešel podle médií do banky krátce před 17:00 SELČ. Policie s ním vyjednávala a ve večerních hodinách pak rukojmí postupně propouštěl.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Policie zatkla tři mladistvé s puškou v Trumpově sídle na Floridě. Měli štěstí, že tam prezident nebyl

Policie na Floridě zadržela tři náctileté chlapce s nabitou útočnou puškou AK47, kteří se při útěku před policií nedopatřením ocitli na pozemku luxusního letoviska Mar-a-Lago, které patří prezidentovi Donaldu Trumpovi. Trump v době incidentu v klubu nebyl, informoval server BBC.

Podle policejního mluvčího parkovali tři patnáctiletí chlapci asi tři kilometry od letoviska. Když se k nim přiblížili policisté, kteří je chtěli zkontrolovat, chlapci ujeli. Následně však spatřili další policejní auto, které kontrolovalo jiné vozidlo, a mylně se domnívali, že policie již zřídila policejní zátaras, aby je zadržela. Vystoupili proto z auta a přeskočili blízkou zeď, za níž se ovšem nacházelo Trumpovo letovisko. Na jeho území pak zahodili nabitou pušku AK47 s náhradním zásobníkem. Policie je zadržela, když se snažili schovat.

"Vůbec netušili, kde jsou," řekl policejní mluvčí. Poznamenal, že chlapci měli štěstí, že na pozemku zrovna nebyl přítomen Trump či členové jeho rodiny, protože by je jinak zřejmě zastřelili příslušníci ochranky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy