reklama
 
 

Živě: ANO si zvolilo nové vedení. Musíme bojovat, aby se všichni u nás měli líp, řekl Babiš

Aktualizováno 26. 2. 2017 17:31
Rozhovor Daniely Drtinové s Andrejem Babišem. | Video: Daniela Drtinová |  32:14
reklama
Hnutí ANO, které by podle aktuálních průzkumů ve volbách mohlo získat přes třicet procent hlasů, si na pražském sjezdu zvolilo své nové vedení. Dění sledujeme v online reportáži. "Rozhodl jsem se, že do parlamentních voleb budu ve Středočeském kraji kandidovat z posledního místa," prohlásil nečekaně Andrej Babiš při svém úvodním projevu. Delegáti jej nakonec v sobotu drtivou většinou znovu zvolili do čela ANO. V neděli delegáti zvolili i všechny místopředsedy.

Živě: ANO si zvolilo nové vedení. Musíme bojovat, aby se všichni u nás měli líp, řekl Babiš

reklama
17:11

Místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Jermanová ukončila IV. celostátní sněm hnutí ANO. 

17:10
 

"Nic nenahradí kontaktní kampaň. Musíme bojovat, aby se všichni u nás měli líp. A pokud se vám něco nelíbí, napište mi a já jsem připravený každého přijmout. Zkusme být jeden tým, všude," rozloučil se s 210 delegáty hnutí ANO staronový šéf hnutí ANO Andrej Babiš. 

17:08
 

"Byl to velice důležitý sněm, byly tady skvělé projevy, a to nemyslím svůj. Nadchly mě projevy našich hostů," ujal se závěrečného slova na sněmu Andrej Babiš. "Znovu vás chci poprosit, abyste se zamysleli nad nápady, jak zlepšit naše okolí."

16:53

Osmi členy předsednictva hnutí ANO se stali: Radek Vondráček, Jan Volný, Jana Vildumetzová, Jan Řehounek, Ladislav Okleštěk, Monika Oborná, Roman Kubíček a Josef Bělica.  Naopak neuspěl Martin Komárek, který získal jen 29 hlasů.

16:44
Jaroslava Jermanová

"Toto je věc hnutí ANO, pokud je tam nějaký rozpor se zákonem, tak je to věc ministerstva vnitra a rozhodně ne našich politických soupeřů," obhajuje změnu stanov hnutí ANO čerstvě zvolená místopředsedkyně Jaroslava Jermanová. "Je dobře, že možnost předsedy ovlivňovat kandidátky tam je. Dosud mu to stejně umožňovaly vnitrostranické regule." 

16:36
Andrej Babiš

"Tu kompetenci už mám, jen nebyla ve stanovách. A nikdy jsem ji nevyužil. A možná to byla chyba. Protože je to moje zodpovědnost, když máme špatného kandidáta. Už se nám to stalo několikrát. Všichni pak ukazujete na mě. Tak když mám mít tu zodpovědnost, tak můžu mít i tu kompetenci," komentoval Babiš změnu stanov, která mu umožňuje zasahovat do kandidátkách na všech stranických úrovních.

16:35
 

"Máme hrozně moc starostů. Chceme proto vytvořit speciální program zaměřený na menší města a obce. Bude ho vytvářet tým vybraných představitelů těchto samospráv," slíbil Andrej Babiš. 

16:33
Martin Stropnický

Martin Stropnický získal od delegátů ve volbě místopředsedů nejvíc hlasů ze všech, 174. "Je to pro mě jenom nějaká indikace nebo vzkaz. Ale hnutí ANO ještě nerozhodlo, jak tuto volbu bude řešit," reagoval Stropnický vyhýbavě na dotaz, jak velká podpora ovlivní jeho vůli jít do prezidentské volby. "Ten kandidát si to ale musí odpracovat, to říkám dopředu. Nebude to tak, že hnutí ANO na někoho ukáže a tím bude hotovo," doplnil šéf hnutí Andrej Babiš. 

16:24
Petr Vokřál

"Naši noví místopředsedové propojí komunální, krajskou a vysokou politiku," řekl znovuzvolený místopředseda a starosta Brna Petr Vokřál. Ve vedení hnutí jsou vedle něj středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová a ministři Richard Brabec a Martin Stropnický. 

16:23
Jaroslav Faltýnek

"Navrhoval bych, aby byla ta referenda dvojí. První o tom, jestli má mít ANO vlastního kandidáta, a druhé o tom, kdo by jím případně měl být," přeje si první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Andrej Babiš nad nápadem ale kroutil hlavou: "Ještě to nemáme prodiskutované." 

16:22
 

O kandidátovi hnutí ANO na prezidenta rozhodnou členové ve vnitrostranickém referendu. Přislíbil to předseda hnutí Andrej Babiš. 

Předseda Babiš a místopředsedové ANO na tiskové konferenci během pražského sněmu strany Foto: Milan Bureš
15:56
ANO

Výsledky voleb do předsednictva mají být vyhlášeny po 16:10. Do té doby si dali účastníci sněmu přestávku.

15:30

Takhle to na sněmu vypadalo krátce po vyhlášení výsledků volby místopředsedů strany.

15:30
 

"Jsem manžel, chodím do práce, platím daně a miluji svou rodinu, jsem člověk," ujal se slova další z kandidátů Jan Richter  a rozloučil se se sněmem větou "hlavně se z toho nepo…!". 

15:25
DVTV

Jedním z 19 kandidátů do předsednictva je bývalý novinář Martin Komárek. Podívejte se na jeho rozhovor s Danielou Drtinovou.

15:25
 

"Jmenuji se Pražák a přijel jsem za vámi do Prahy ze Semil," uvedl se další z mluvčích David Pražák. 

15:13
 

Radka Maxová, která se neúspěšně ucházela o post místopředsedkyně strany, se vzdala kandidatury na post v předsednictvu. 

15:07
 

"Je radost spolupracovat s lidmi, kteří to mají krátké," ocenil stručnost jednoho z kandidátů na předsednický post Richard Brabec.

15:04
 

"Korupční systém v zemi se nezmění, pokud nějaká strana nezíská určitý počet hlasů ve volbách, napsal jsem před časem v novinovém článku. Vznik tohoto hnutí jsem tehdy předpověděl.Vzdal jsem se své slušně rozjeté kariéry novináře a jsem tu mezi vámi," pokračuje Martin Komárek. 

15:02

Přečtěte si, jak by se ministři Stropnický a Brabec postavili k výzvě Andreje Babiše, aby kandidovali z posledního místa.

autoři: Radek Bartoníček, Kateřina Frouzová, Veronika Neprašová, Anna Janská, Michael Švec, Lukáš Werner | 25. 2. 2017 8:59

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama