reklama
 
 

Živě: Okamura mé jméno využívá k politickým hrátkám, brání se Šlechtová výzvě k odstoupení

Aktualizováno 21. 12. 2017 15:25
reklama
Premiér Andrej Babiš vyjednává se stranami o podpoře své vlády. Čtvrteční politické dění sledujeme v on-line reportáži.

Živě: Okamura mé jméno využívá k politickým hrátkám, brání se Šlechtová výzvě k odstoupení

reklama
15:23
ANO

Ministryně obrany Karla Šlechtová se ohradila proti výzvě šéfa SPD Tomia Okamury, aby odstoupila z funkce, nebo se omluvila za to, že SPD přirovnala k fašistům. "Je především na panu předsedovi Okamurovi a SPD, aby dokázali, že nejsou na místě obavy, které vzbuzují u velké části slušných lidi," napsala Šlechtová Aktuálně.cz. "Mé jméno nyní SPD využívá k politickým hrátkám," dodala.

13:13

"Ačkoliv v těchto dnech probíhají jednání mezi předsedou vlády Andrejem Babišem a politickými stranami, jejichž oficiálním účelem je prý zajistit menšinové vládě většinovou podporu při hlasování o důvěře 10. ledna, ve skutečnosti se zdá, že si političtí aktéři především připravují půdu pro pokus druhý," píše Jiří Pehe.

11:38
TOP 09

Markéta Pekarová Adamová komentuje dnešní prohlášení Andreje Babiše o kauze Čapí hnízdo, kdy řekl, že je to komplot objednaný mafií. "Já se z horečky dostanu, ale halucinace mu fakt nezávidím," píše.

11:16
ANO

"Pokud máte na mysli komplot Čapí hnízdo, který byl objednán mafií na to, aby ovlivnil volby, tak se zeptejte OLAF. Já nečekám vůbec nic," odpověděl Babiš na dotaz, jestli si myslí, že by zpráva OLAF mohla ovlivnit jeho vládnutí.

11:10
ANO

"Nechceme s SPD řešit obsazení vlády," komentoval Babiš výtku Okamury, kterému vadí, že ve vládě je ministryně obrany Karla Šlechtová, která označila hnutí SPD za "možná fašistickou stranu". "Já to fakt nebudu řešit," dodal šéf hnutí ANO.

11:07
 

Hnutí ANO osloví TOP 09 až v lednu. Dnešní schůzka hnutí ANO a TOP 09 byla z časových limitů byla zrušena. "Požádal jsem TOP 09 o termín na leden," komentoval Babiš.

11:05
ANO

"Strany a hnutí, s kterými jsme jednali, mají jasné návrhy, chtějí zůstat v opozici a my to musíme odpracovat," řekl Babiš.

11:01
ANO

"Jednání byla příjemná, konstruktivní, v dobré atmosféře," zhodnotil šéf hnutí ANO Andrej Babiš dnešní jednání s SPD a piráty.

10:51
Piráti

Jakub Michálek vyloučil, že by piráti vládu hnutí ANO podpořili v případném druhém kole.

10:40
Piráti

Ivan Bartoš zopakoval, že piráti chtějí být "konstruktivní opozice". 

10:39
Piráti

"Jednobarevnou vládu ANO nepodpoříme, ani ji nebude tolerovat tím, že bychom odešli ze sálu," řekl šéf pirátu Ivan Bartoš po jednání s hnutí ANO. 

10:17
SPD

Pokud by Babiš potom, co by nezískal důvěru pro první kabinet, sestavoval vládu podruhé, SPD je připravena pokračovat v rozhovorech. "Co se týká druhého kola, vše je otevřené," řekl šéf poslanců SPD Radim Fiala. Ve čtvrtek se o tom podle něj diskuse nevedla.

10:28
SPD

"Máme zásadní výhradu vůči ministryni Karle Šlechtové. Pro nás je nepřijatelné, aby tento ministr byl ve vládě, protože o nás v televizní diskusi na TV Barrandov řekla, že jsme možná fašistická strana," řekl výhrady vůči ministryni obrany šéf SPD Tomio Okamura a dodal: "Tak jestli si o nás myslí, že jsme možná fašistická strana, tak to našim voličům opravdu vadí. Takže paní ministryně by se měla buď omluvit, nebo tam nebýt."

10:14
SPD

Na ministryni obrany Karle Šlechtové Okamurovi vadí, že přirovnala SPD k fašistům. Chce, aby se ministryně za svůj výrok buď omluvila, nebo aby odešla z vlády.

9:45
SPD

"Budeme hlasovat pro vydání, nezjistili jsme žádné nové informace," komentoval Tomio Okamura žádost o vydání premiéra Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Poznamenal, že stejně hlasovali už v září. Zároveň Okamura dodal, že celou věc ještě SPD probere v poslaneckém klubu.

9:35

"Menšinovou vládu nepodpoříme," řekl po jednání s hnutím ANO Tomio Okamura s tím, že ji poslanci SPD nepodpoří ani odchodem ze sálu. "Nenaplňuje naše programové priority," dodal. SPD má podle Okamury v menšinové vládě Andreje Babiše problém s ministryní Karlou Šlechtovou, ministrem Danem Ťokem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěch.

9:21
 

Vítáme vás u dalšího dne politického on-line zpravodajství z vyjednávání o podpoře Babišovy vlády. 

15:56
Andrej Babiš

"ČSSD odmítá podpořit naši menšinovou vládu ohledně prvního pokusu a nevylučuje nějakou další spolupráci, pokud bude pokus druhý," řekl Babiš. Sociální demokraté krátce předtím uvedli, že pokud bude ANO chtít debatovat o budoucnosti země, jsou na diskusi připraveni. Odmítají být ale stavěni před hotovou věc, jako se to stalo u vzniku menšinové vlády.

15:55
Andrej Babiš

ČSSD podle premiéra Andreje Babiše (ANO) odmítla podpořit menšinovou vládu hnutí ANO, nevyloučila ale spolupráci v případě druhého pokusu o sestavení vlády. Babiš to řekl po jednání se zástupci sněmovních stran o možné podpoře svého kabinetu. Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek přitom uvedl, že vidí velkou programovou shodu mezi sociální demokracií a ANO. Babiš také potvrdil, že hnutí STAN jakoukoli jeho vládu podporovat odmítlo a že s KSČM bude ještě jednat o programových otázkách.

15:54
 

Podle ČSSD by povolební debaty měly být vedeny vážně a realisticky. "Sestavit vládu podle svého, přijít s programovým prohlášením podle svého a pak říct: Berte nebo nechte být. Na to můžeme říct jediné. Necháme být," řekl Chovanec.

autoři: Domácí, ČTK | 19. 12. 2017 9:34

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama