reklama
 
 

Z Václaváku do regionů. Lidé protestovali proti Benešové a Babišovi

Aktualizováno 11. 6. 2019 21:03
Video: ČTK, Zuzana Hronová |  01:58
reklama
Demonstrace za nezávislost justice se již podruhé přesunuly z Prahy do více než tří set obcí po celé České republice. Demonstranti kromě demise současné ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO) a přijetí pojistek za nezávislost justice požadovali také demisi premiéra Andreje Babiše (ANO). Další protest plánují pořadatelé uspořádat za dva týdny, tentokrát na pražské Letné. Dění okolo demonstrací jsme sledovali v on-line reportáži.

Z Václaváku do regionů. Lidé protestovali proti Benešové a Babišovi

reklama
21:06
 

Vážení čtenáři, přenos z demonstrací končí. Děkujeme za pozornost.

20:41

Další desítky demonstrovaly v Říčanech u Prahy. Zde byly vidění nápisy "Chceme méně parazitů, méně udavačů". Sešli se opět na Masarykově náměstí.

20:40

Desítky lidí se sešly před městským úřadem v Benešově. Lidé si přinesli vlajku České republiky nebo Evropské unie, k vidění byly transparenty "Ano, teď už jdou dotace Agrofertu z naší kasy!" nebo "Demisi!". 

20:38
Twitter

Demonstranti v Ostravě použili výrok premiéra z minulého týdne. Na náměstí přišli podle svých slov jen na koncert.

20:34
Twitter

Protesty se odehrávají i na náměstí v Jičíně.

20:24

"Odhaduji tak 1400 (lidí), celé náměstí od Masaryka je plné," sdělila ČTK SMS zprávou Radka Hübnerová z pořadatelského týmu v Hradci Králové. Jeden z řečníků, kteří se střídali pod sochou prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, například řekl do mikrofonu: "Náš stát není majetkem nenasytného miliardáře".

20:09
Twitter

Demonstranti se sešli i v Litoměřicích.

20:02
 

Na Masarykově náměstí v Jihlavě demonstrovalo za odstoupení premiéra podle odhadu ČTK až pět stovek lidí, víc než při posledním dosavadním protestu 28. května. Demonstrující zaplnili prostor mezi morovým sloupem a obchodním centrem. V davu byly české vlajky i transparenty. Jeden z nich hlásal: "Jihlavě to není jedno, přijedeme na Letnou".

Jihlava, demonstrace, 11.6. Foto: Twitter
19:54
 

Ve středočeských Řevnicích se po sedmé hodině sešlo odhadem kolem dvou stovek občanů čtyřtisícového města. Na pódiu vystoupili například filosofka Anna Hogenová, hudebník Tomáš Klus či dokumentaristka Theodora Remundová. Většina řečníků hovořila o morálních hodnotách, které jsou podle nich v ohrožení, a vyzývali k účasti na příští demonstraci na Letné.

Řevnice, demonstrace, 11.6. Foto: Jakub Šafránek
19:43

Několik stovek lidí dorazilo na českobudějovické náměstí. Na akci vystoupili třeba ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek nebo českobudějovický zastupitel za piráty Jan Piskač.

České Budějovice, demonstrace, 11.6. Foto: Twitter
19:37

Před Tábořany již podruhé vystoupil místní podnikatel Ladislav Walla. Jako minulý měsíc mluvil o odvaze. Obává se totiž, že ta lidem chybí. Rád by podnítil v lidech argumentaci a chuť diskutovat alespoň s blízkými.

Tábor, demonstrace, 11.6., Walla
19:34

Na šest tisíc lidí se dnes sešlo podle odhadu brněnských strážníků na náměstí Svobody v Brně. V davu bylo mnoho transparentů namířených proti Babišovi, například nápisy "Brno, Praha, celá zem, estébáka vyženem" nebo "ANO, lžu a kradu, Babiš" nebo "Estébáky a lháře zavřít do žaláře". Mnohde drželi účastníci akce české vlajky a v reakci na některé řečníky spontánně reagovali skandováním "Demisi, demisi!".

19:25
 

V Pardubicích na třídě Míru u sochy letce Jana Kašpara se sešlo kolem 600 lidí.

Pardubice, demonstrace, 11.6.
19:11

Ač jde o rodiště Miloše Zemana, nebo možná právě proto, kolínští demonstranti i řečníci se vymezují nejen proti Babišovi, ale často také proti prezidentu Zemanovi. Nejčastěji o něm hovoří jako o "ruském agentovi".

Kolín, demonstrace, 11.6. Foto: Zuzana Hronová
19:09

V Kolíně došlo k narušení pokojné demonstrace hlasitým odpůrcem tohoto shromáždění. Zasahovala policie.

19:03

"Vyber si," vzkazují premiérovi Andreji Babišovi demonstranti v Táboře. Podle mluvčích by si měl Babiš vybrat, zda chce být podnikatelem, nebo politikem.

Demonstrace, Tábor, 11.6.
18:59
 

Přímý přenos z protestů v Ostravě můžete sledovat zde: 

Přímý přenos: Protivládní protest v Ostravě | Video: ČTK
18:58

Přímý přenos z protestů v Brně můžete sledovat zde: 

Přímý přenos: Protivládní protest v Brně | Video: ČTK
18:52
 

Na zlínském náměstí Míru se dnes sešlo zhruba 400 lidí. Někteří měli vlajky, řada držela rozličné transparenty. Hlavní transparent na pódiu byl "Demisi vlády zlodějů!". Lidé drželi také nápisy "Nejsme ovce, Bureši!", "Stop Babišovi!", "Kdo chce víc, nemá nic", "Všetci kradnú, iba ja čerpám", "Udavači StB, stydíme se za tebe", "Bureši, Zlín si nekoupíš!".

Zlín, demonstrace, 11.6. Na zlínském náměstí se sešlo asi 400 lidí. | Foto: Twitter
18:46
Twitter

Podívejte se na krátký rozhovor s organizátorkou protestu v Kolíně Annou Kubelkovou. 

autoři: Domácí, ČTK | 28. 5. 2019 18:38

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama