reklama
 
 

Živě: V Praze se rozjely tramvaje, na Moravě vlaky

Aktualizováno 3. 12. 2014 19:10
reklama
Nepříznivé počasí komplikuje dopravu v celé České republice. Středeční dění sledujeme v online zpravodajství.

Živě: V Praze se rozjely tramvaje, na Moravě vlaky

reklama
19:10

"Všechno je v pořádku. Funguje to tak jako za normálních dnů," řekla ČTK a ČT pražská primátorka Adriana Krnáčová po večerním jednání o situaci v dopravě na magistrátu. V metropoli stále platí doporučení, aby lidé dávali pozor na pád větví či stromů. "Stále platí, aby se lidé vyhýbali stromům," upřesnila Krnáčová. Bezpečnější situace by podle ní mohla být už během čtvrtka.

17:10
Vlaky

Od čtvrtečního rána by měly vlaky jezdit z 80 procent podle jízdního řádu. Následky ledovkové kalamity by tak měly být odstraněny ze všech tratí s jedinou výjimkou, kterou tvoří úsek vedlejší trati Střelice - Moravské Bránice u Brna. Na ní napadaly desítky stromů, které se budou odklízet pravděpodobně až do pátku.

16:56
Elektřina

Bez elektřiny v zemi stále zůstávají tisíce lidí. Ačkoli se energetikům daří postupně dodávky obnovovat, objevují se nové oblasti s výpadky proudu. Škody, které distribučním firmám vznikly, ale nebudou vysoké.

16:38
Vlaky

Vlaky na jižní Moravě se postupně vracejí na koleje podle jízdních řádů. Po 16:00 už jezdily všude kromě úseku Vyškov - Nezamyslice a Moravské Bránice - Silůvky. Dotčené spoje tam České dráhy (ČD) nahrazují autobusy. Už po poledni se rozjely vlaky s elektrickými lokomotivami oběma směry z Brna na Prahu či na Břeclav a Olomouc, vyplývá z webu ČD. Od rána, kdy byla situace kvůli námraze stále kalamitní, ČD rušily řadu spojů, některé dálkové vlaky tahaly motorové lokomotivy.

Vlak ledovka Foto: ČTK
16:25
Silnice

Do normálu se už vrací i městská hromadná doprava v Olomouci. Dopravní podnik částečně obnovil provoz tramvají, dokončil také čištění zamrzlých trolejí na páteřní trase z Nové Ulice přes tržnici na hlavní nádraží.Ve čtvrtek bude se zprovozňováním pokračovat.

15:53
Elektřina

"Nastaly ještě další výpadky a teď aktuálně k 15. hodině je 21 míst, kde se lidé potýkají s dodávkami elektrické energie," řekl na tiskové konferenci hejtman Michal Hašek.

15:47
Vlaky

Železnice neustále zprovozňují nové tratě, po 16:00 by měly elektrické lokomotivy začít jezdit i na nejproblematičtějším úseku mezi Olomoucí a Ostravou.

15:09

Tisíce škod za celkem desítky milionů korun nahlásili klienti pojišťoven v důsledku ledovky a námrazy, které postihly Česko v posledních dnech. Nejčastěji jde o menší nehody kvůli nedobrždění vozidel. V příštích dnech se čeká nárůst dalších majetkových a úrazových škod, a také pojistné události v průmyslovém pojištění kvůli přerušení provozu.

Ekonomika, úroková sazba, úroky, úvěr, investice, smlouva, podpis, ilustrační foto
14:24

Ledovka zřejmě nezpůsobila jen kolaps v dopravě. Od rána se totiž ozývají výbuchy z muničního skladu ve Vrběticích, kde už nálož explodovala 16. října, a podle odborníků stojí za vším právě prudký pokles teplot. Deníku Aktuálně.cz to řekl zkušený pyrotechnik. Vše si můžete přečíst ZDE.

14:19

Ve 14:00 se rozjely všechny pražské tramvaje. Pomalu se obnovují i všechny železniční linky.

13:58
Aktuálně.cz

Mnoho lidí muselo včera protrpět dopravní kolaps v chladném počasí, výjimku netvořili ani samotní řidiči tramvají. Příběh muže, který ve svém stroji uvízl na celou noc, si můžete přečíst ZDE.

 

13:54

Podle webových stránek pražského dopravního podniku jsou již všechny tramvajové linky v provozu. Výjimky tvoří tramvaje 2 a 6, které by měly začít jezdit v odpoledních hodinách.

Tramvaje nejezdí v Libni Kvůli námraze stojí tramvaje v pražské Libni - fronta mezi zastávkami Bulovka a Vosmíkových. | Foto: Viktor Vondra
13:35
Vlaky

Obnovování provozu na elektrifikovaných tratích postoupilo po poledni rychlým tempem. Zprovozněny byly všechny páteřní koridorové trati s výjimkou několika problematických úseků, jako jsou například úsek mezi Hoštejnem, Olomoucí a Ostravou.

12:30
Vlaky

Situace na železnici se pozvolna zlepšuje. Před polednem železničáři zprovoznili trať z Prahy do Brna přes Havlíčkův Brod. Neprůjezdná pro elektrické lokomotivy ale nadále zůstává trasa na Ostravu a další linky projíždějící Českou Třebovou.

Hradec Králové - náhradní přeprava Náhradní přeprava v Hradci Králové. S námrazou nesouvisela, jednalo se o plánovanou výluku. | Foto: Zuzana Hronová
12:15

"Velmi, velmi zimní scenérie na D1. Už za Prahou bylo všude bílo, provoz je minimální, vozovka suchá," píše reportér Aktuálně.cz z autobusu mířícího po dálnici do Vídně. "Na 64. kilometru je D1 v obou směrech téměř prázdná. Tak bezproblémovou cestu po téhle dálnici nepamatuji," dodává.

11:43
Vlaky

"U vlaků, kde došlo k mimořádně velkému zdržení v rozsahu kolem 15 až 17 hodin, budeme při kompenzacích postupovat individuálně," řekl deníku Aktuálně.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Mimořádná kompenzace ve výši 100 korun, kterou v úterý podnik slíbil za zpoždění delší než dvě hodiny, totiž nepokryje ani samotnou cenu jízdenky například mezi Prahou a Olomoucí.

11:23
Vlaky

Vlaky stále nabírají zpoždění. Na podrobný přehled se můžete podívat NA TÉTO ADRESE.

11:20

Podle ČHMÚ bude dnes celý den zataženo, místy se přidá slabý déšť nebo mrholení. Zpočátku se objeví ojediněle i srážky, které mohou namrzat a stále tak vytvářet slabou ledovku. Na západě Čech můžeme místy čekat slabé sněžení. Teploty se budou pohybovat  od -1 až +3 °C, na jihovýchodě až +5 °C.

Námraza, ilustrační foto Foto: Reuters
11:14
Elektřina

Na jižní Moravě zůstává dopoledne 13 obcí bez dodávek elektrické energie z původních 28. Jde o důsledek pondělní námrazy na elektrickém vedení. Společnost E.ON má v terénu stovky pracovníků, kteří pracují na odstranění námrazy a dalších závad s ní spojených, řekl na brífinku po jednání krizového štábu místopředseda představenstva společnosti E.ON Distribuce Zdeněk Bauer. Jednání se zúčastnil i prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě kraje.

Elektřina, kabely, zásuvky, ilustrační foto
11:01

"Přesedlání na autobus se ukázalo jako dobrý tah. Trať u Břeclavi nefunguje," hlásí reportér Aktuálně.cz, který je na cestě do Vídně a místo vlaku narychlo zvolil cestu autobusem. České dráhy od rána upozorňují cestující, že vlakové spojení mezi Českem a Rakouskem, resp. Slovenskem bude omezeno i ve středu. "Autobus do Vídně je zcela plný, přitom před 24 hodinami v něm bylo přes 30 volných míst. Jede v něm i dost cizinců," dodává.

autoři: Domácí, ČTK | 3. 12. 2014 6:39

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama