reklama
 
 

Živě: Zeman poděkoval policii za zásah v Lipníku. To nebyla modlitba pro Martu, to byl řev, tvrdí

Aktualizováno 10. 11. 2017 16:41
Zeman: Ten člověk je svině, budu žádat omluvu a pět milionů korun | Video: TV Barrandov |  02:04
reklama
Kandidaturu na prezidenta podalo na ministerstvu vnitra 18 lidí. Část uchazečů ale podle dostupných informací nesplňuje zákonné požadavky a bude z volebního souboje vyřazena. Jména přijatých kandidátů úřad zveřejní 24. listopadu. Dění před prezidentskou volbou sledujeme v on-line zpravodajství.

Živě: Zeman poděkoval policii za zásah v Lipníku. To nebyla modlitba pro Martu, to byl řev, tvrdí

reklama
18:02
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš má v týmu nového volebního poradce, je jím moderátor skupiny The Tap Tap Ladislav Angelovič.

16:40
Miloš Zeman

"Já mám píseň Modlitba pro Martu velmi rád. To nebyla Modlitba pro Martu, to byl řev, to byla kakofonie, která naprosto přerušila úvodní projev pana starosty Lipníku. Jestliže policie tento řev v souladu se zákonem shromažďovacím přerušila, tak jí zbývá za to poděkovat," uvedl Zeman.

15:50
Miloš Zeman

Miloš Zeman znovu zopakoval, že nepovede předvolební kampaň.

15:46
Miloš Zeman

"Chtěl bych poděkovat policii za jejich zásah," komentoval prezident zásah policistů vůči zvukaři v Lipníku. Podle Zemana byl zákrok adekvátní. 

15:21

Kandidát na prezidenta Josef Toman je přesvědčen o tom, že dodal ministerstvu vnitra včas dostatečný počet podpisů občanů pro svou registraci do voleb. Řekl to novinářům. Ministerstvo vnitra předtím oznámilo, že petici s dostatečným počtem podpisů předložili jen tři uchazeči o prezidentský úřad. Už dříve oznámili zisk dostatečného množství podpisů prezident Miloš Zeman, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš a podnikatel a textař Michal Horáček. Toman tvrdí, že dodal na ministerstvo vnitra asi 75 tisíc podpisů občanů. 

12:01
Miloš Zeman

Unavená tvář, pomalá chůze, vrávorání, opírání se o řečnický pultík. O zdravotním stavu stávajícího prezidenta se hojně diskutuje, zda by byl způsobilý vykonávat další pětiletý mandát. Sledujte ve videu, jak Miloše Zemana pět let v úřadu proměnilo. 

12:00
Miloš Zeman

Zeman: Ten člověk je svině, budu žádat omluvu a pět milionů korun

Zeman: Ten člověk je svině, budu žádat omluvu a pět milionů korun | Video: TV Barrandov
10:02

Čtyři kandidáty navrhla skupina poslanců, z toho jeden z nich má podpis pouze jednoho poslance. Další tři uchazeče navrhla skupina senátorů a pět předložilo petici s podpisy občanů. "Z toho dva se zjevně nedostatečným počtem jen několika podpisů," podotkla Klára Pěknicová z tiskového oddělení ministerstva vnitra. Zbývajících osm nepředložilo ani petici ani podporu zákonodárců.

9:59

O post prezidenta se může ucházet maximálně devět kandidátů, zbylých devět nesplňuje podmínky, dva jsou předmětem dalšího přezkumu. Čtyři kandidáty navrhla skupina poslanců, z toho jeden z nich má podpis pouze jednoho poslance. Další tři uchazeče navrhla skupina senátorů a pět předložilo petici s podpisy občanů. "Z toho dva se zjevně nedostatečným počtem jen několika podpisů," podotkla Pěknicová. Zbývajících osm nepředložilo ani petici ani podporu zákonodárců.

7:59
Mirek Topolánek

Prezidentský kandidát a bývalý premiér Mirek Topolánek nestihl včas zaregistrovat svůj volební účet. Napsal to zpravodajský server Českého rozhlasu iRozhlas.cz. Podle něj konto u České spořitelny navíc ještě není transparentní. Od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran mu tak hrozí pokuta až 500 tisíc korun. Podle Topolánkova týmu zákon nepočítá s oznámením kandidatury na poslední chvíli.

7:58
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství, ve kterém sledujeme vývoj prezidentské předvolební kampaně.

22:00
 

Miloš Zeman se v televizi vyslovil i pro odstranění možnosti usilovat o funkci prezidenta s podporou poslanců nebo senátorů. "Je to relikt parlamentní volby prezidenta," řekl. "Když nedokážete najít 50 000 podporovatelů, tak chcete vyhrát prezidentské volby?" zeptal se s poukazem na to, že v Česku je zhruba 8,5 milionu lidí s volebním právem.

21:45

Podle moderátora pořadu Týden s prezidentem a majitele televize Barrandov Jaromíra Soukupa je Topolánek kandidátem, kterého si koupil miliardář Daniel Křetínský. "Byl tam ještě jeden miliardář, který si koupil pana Kulhánka, tedy s prominutím koupil," doplnil Zeman. Bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek kandiduje na prezidenta s podporou 23 poslanců, a to za obnovenou ODA, za kterou stojí miliardář Pavel Sehnal.

Podle Zemana budou o takových uchazečích o místo prezidenta lidé vědět, že jsou koupené loutky. "Kdo se dá koupit, nemá kandidovat na prezidenta, ať kandiduje na obecního radního, tam to tolik nevadí," řekl prezident. Zdůraznil, že jeho si nikdo nekoupil a miliardářem také není.

21:30

Miloš Zeman se v televizi Barrandov také vyjádřil k několika svým protikandidátům v prezidentské volbě. Na otázku k bývalému premiérovi a někdejšímu šéfovi ODS Mirku Topolánkovi poukázal na to, že Topolánkův bývalý poradce Marek Dalík nedávno nastoupil do vězení. Další uchazeče o místo prezidenta si podle Zemana koupili miliardáři. Dřív prezident opakovaně uvedl, že se ke svým soupeřům ve volbách nebude vyjadřovat.

"Zcela bez souvislosti s touto kandidaturou konstatuji, že před několika málo dny nastoupil do vězení Marek Dalík," řekl Zeman. Dalík si od pondělka odpykává zbytek pětiletého trestu vězení za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu v době, kdy byl Topolánek premiérem.

21:00
Miloš Zeman

Po brněnském politikovi Svatopluku Bartíkovi, který napsal na facebook, že prezident Miloš Zeman má rakovinu, bude Pražský hrad požadovat omluvu a pět milionů korun. Peníze případně půjdou do prezidentova volebního fondu. Zeman to dnes řekl v televizi Barrandov.

Oznámení radního městské části Brno-střed Bartíka může podle Zemana přesvědčit "slabší povahy" k tomu, aby ho nevolili. "Ten člověk je svině, tohle se prostě nedělá," řekl prezident. Volební kampaň se podle něj stává stále špinavější.

Pětimilionová částka podle Zemana vychází ze sumy, kterou v minulosti vysoudil tehdejší prezident Václav Havel s manželkou Dagmar ve sporu na ochranu osobnosti kvůli billboardům, na kterých byl pod nápisem Václavka a Dášenka zobrazen foxteriér olizující zelenou bustu prezidenta Havla.

"Kdybychom to vysoudili, tak to dáme do mého volebního fondu," uvedl prezident. Co ve fondu zbude, půjde pak podle Zemana na dobročinné účely.

18:00
Miloš Zeman

Dlouholetý člen ochranky jednoho z předchozích prezidentů řekl, že bezpečnostní opatření při návštěvách prezidenta Miloše Zemana v krajích nevybočují ze zaběhnuté praxe. "Už před léty jsme při cestách tehdejšího prezidenta pravidelně spolupracovali s kriminalisty. Znají totiž dobře místní poměry a můžou mnohem lépe vyhodnotit případné riziko. V civilu zapadli do davu a sledovali situaci," řekl bývalý člen ochranné služby, který si nepřál být jmenován. Podle něj jsou bezpečnostní opatření v Česku méně přísná, než je tomu u prezidentů západoevropských zemí.

17:57
Miloš Zeman

Při předchozích návštěvách Olomouckého kraje Zeman svým odpůrcům s červenými kartami zpravidla dal prostor k položení otázky, tentokrát tak ale neučinil. "Je to nejhorší prezident, jakého tato země zatím měla. Speciálně jeho politika vůči Číně je hanebná," řekl novinářům Jiří Barvínek, který na setkání s prezidentem přišel s tibetskou vlajkou v ruce.

17:56
Miloš Zeman

"Jsem trochu pamětník a pamatuji si doby, kdy bývalo ještě hůř, než je teď. Jsem ráda, že jsem se tohoto dožila, ale takového prezidenta jsem si nikdy nepředstavovala. Vulgární, sebestředný a samolibý. Prostě to snad nevyjadřuje náš národ," řekla seniorka, která na zábřežském náměstí držela malý transparent s textem, v němž se distancovala od prezidenta Zemana.

17:23
Miloš Zeman

Stejně jako loni i letos se prezident Miloš Zeman na žádnou z oficiálních oslav či piet nechystá. Podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka věnuje 17. listopadu 1989 tichou vzpomínku.

17:04
Miloš Zeman

V Zábřehu na Moravě na prezidenta kromě několika stovek příznivců čekala i početná skupina lidí, kteří dávali prostřednictvím červených karet a transparenty najevo svoji nespokojenost s ním. "Vadí mi způsob, jakým reprezentuje navenek i uvnitř zemi, jak lidi rozděluje. I to, že kvůli osobním důvodům neocenil kardinála Vlka," řekl například učitel z místní ZŠ Jaroslav Vít, kterému dávali v průběhu akce najevo svoji podporu i někteří jeho žáci. 

autoři: Domácí, ČTK | 8. 11. 2017 10:20

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama