Zima se stále nevzdává, připadne až 20 centimetrů sněhu

Dagmar Honsová, Meteopress
2. 4. 2013 10:17
Středa přinese další sněžení, oteplí se až v půlce dubna
Osada Jizerka o Velikonocích. I na přelomu března a dubna je Jizerka zasypaná sněhem a další připadává. Jizerská magistrála je upravená a plná běžkařů.
Osada Jizerka o Velikonocích. I na přelomu března a dubna je Jizerka zasypaná sněhem a další připadává. Jizerská magistrála je upravená a plná běžkařů. | Foto: Zuzana Hronová

Česká republika - Sněžení, které nás překvapilo během velikonočních svátků, bude i nadále pokračovat. Středa totiž přinese dalších 20 centimetrů sněhu, sněhové jazyky i náledí.

Na výrazné oteplení se pak můžeme těšit až v polovině dubna.

Během středy začne počasí v Česku ovlivňovat tlaková níže Fery, která během dne přinese sněžení na většinu území.

Vydatné sněhové srážky pak můžeme čekat v Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém, Moravskoslezském a Jihočeském kraji, na Vysočině a ve všech horských oblastech na severu.

Napadne od 3 do 15 cm sněhu, v horských oblastech na severu území a v Jeseníkách a Beskydech až 20 cm sněhu. V Praze a ve Středočeském kraji se pak můžeme těšit až na 5 nových centimetrů.

Nejvyšší teploty vystoupí kvůli studenému severnímu proudění na -1 až +3°C, teplota v 1000 m na horách se bude pohybovat kolem -4 °C.

Foukat bude mírný severovýchodní až severní vítr rychlostí 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě a ve Slezsku pak bude ještě silnější - požene se rychlostí 6 až 11 m/s, s nárazy až 20 m/s, na horách kolem 25 m/s, tj. 90 km/h.

Na východě území se tak budou tvořit sněhové jazyky. Na jihovýchodě se přechodně může vyskytnout v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť, večer se tak bude tvořit náledí.

Letošní jaro je plné rozporů, podívejte se:

Sněžení bude ustávat až během druhé poloviny noci ze středy na čtvrtek, v Čechách ve čtvrtek dopoledne. Studené proudění ovšem bude pokračovat dál.

Ve čtvrtek tak bude zpočátku zataženo, s občasným sněžením. Během dne budou postupně srážky jen ojedinělé a v polohách pod 400 m smíšené nebo dešťové. Později se začne oblačnost protrhávat.

Nejnižší noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

V pátek bude oblačno, k večeru na jihu a jihovýchodě až zataženo, místy se může objevit déšť nebo déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty klesnou na 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ani víkend nepřinese výraznější změnu v počasí. Nyní to vypadá, že výrazné oteplení přijde až v polovině dubna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy