reklama
 
 

Muž se zbraní a pod vlivem pervitinu přepadl obchod na Žižkově a znásilnil prodavačku

4. 1. 2019 15:29
Pětadvacetiletý muž ve čtvrtek odpoledne přepadl s pistolí v ruce prodejnu oblečení v Praze na Žižkově a znásilnil prodavačku. Policie muže na místě zadržela. Pistole byla nefunkční maketa a muž byl pod vlivem pervitinu. Za znásilnění a loupež mu hrozí až deset let vězení.

Muž přišel do obchodu s pistolí v ruce a chtěl si vzít z pokladny peníze. To se mu nepodařilo, tak donutil prodavačku odejít do zázemí obchodu a začal ho prohledávat. Prodavačku poté s pistolí u hlavy znásilnil. Později se svlékl a začal si zkoušet různé oblečení, sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Událost v prodejně nahlásil majitel obchodu. Poté, co vstoupil do prodejny, mu jeho zaměstnankyně řekla, že ho nemůže obsloužit a prsty rukou naznačila zbraň. Muž pak před obchodem vytočil linku 158 a případ nahlásil.

Policisté do prodejny vstoupili a agresora našli schovaného v zadní místnosti za stolem. Muže zadrželi za použití donucovacích prostředků. Kriminalisté podají podnět na vzetí muže do vazby, o čemž bude rozhodovat soud.

Jasmína Houdek učí ženy, jak se bránit před znásilněním:

Je třeba umět si vymezit vlastní hranice. Jasně říct, co chceme, nebo nechceme. Od dětství jsme vedeny k tomu, abychom byly hodné holčičky | Video: DVTV |  01:52

autor: ČTK | 4. 1. 2019 15:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama