Muž se zbraní a pod vlivem pervitinu přepadl obchod na Žižkově a znásilnil prodavačku

ČTK ČTK
4. 1. 2019 15:29
Pětadvacetiletý muž ve čtvrtek odpoledne přepadl s pistolí v ruce prodejnu oblečení v Praze na Žižkově a znásilnil prodavačku. Policie muže na místě zadržela. Pistole byla nefunkční maketa a muž byl pod vlivem pervitinu. Za znásilnění a loupež mu hrozí až deset let vězení.
Muž který přepadl prodejnu oblečení a znásilnil prodavačku.
Muž který přepadl prodejnu oblečení a znásilnil prodavačku. | Foto: Policie ČR

Muž přišel do obchodu s pistolí v ruce a chtěl si vzít z pokladny peníze. To se mu nepodařilo, tak donutil prodavačku odejít do zázemí obchodu a začal ho prohledávat. Prodavačku poté s pistolí u hlavy znásilnil. Později se svlékl a začal si zkoušet různé oblečení, sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Událost v prodejně nahlásil majitel obchodu. Poté, co vstoupil do prodejny, mu jeho zaměstnankyně řekla, že ho nemůže obsloužit a prsty rukou naznačila zbraň. Muž pak před obchodem vytočil linku 158 a případ nahlásil.

Policisté do prodejny vstoupili a agresora našli schovaného v zadní místnosti za stolem. Muže zadrželi za použití donucovacích prostředků. Kriminalisté podají podnět na vzetí muže do vazby, o čemž bude rozhodovat soud.

Jasmína Houdek učí ženy, jak se bránit před znásilněním:

Je třeba umět si vymezit vlastní hranice. Jasně říct, co chceme, nebo nechceme. Od dětství jsme vedeny k tomu, abychom byly hodné holčičky | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 43 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy