Diskuse k článku: Ženy mají nižší penze, chudoba jim ve stáří hrozí mnohem víc než mužům

Ženy mají nižší penze, chudoba jim ve stáří hrozí mnohem víc než mužům V Česku hrozí chudoba ve stáří více ženám než mužům. Do chudoby se podle analýzy Gender Studies může propadnout až 15 procent žen nad 65 let. Mezi muži je to sedm procent. Ženy mají v průměru zhruba o pětinu nižší důchody než muži. Průměrný český důchodce loni dostával 12 259 korun měsíčně, průměrná důchodkyně 10 050 korun. Analýza srovnávala situaci v Česku, Polsku, Slovinsku, Rakousku a na Slovensku. Příjmová chudoba v penzi hrozí ve všech pěti zemích víc ženám.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy