Ženy opět bodují. Senát navrhuje ombudsmanky

Domácí Domácí
23. 6. 2010 18:32
Místo po zemřelém Otakaru Motejlovi mají zaujmout Brožová nebo Šabatová
Ombudsman Otakar Motejl
Ombudsman Otakar Motejl | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kandidátkami Senátu na veřejnou ochránkyni práv dnes byly zvoleny předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová a někdejší zástupkyně ombudsmana Anna Šabatová.

Ve druhém kole tajných voleb porazily Jitku Seitlovou a Danielu Kovářovou. Nástupkyni či nástupce Otakara Motejla bude z nominací Senátu a také prezidenta vybírat sněmovna.

Seitlová je nynější zástupkyní ombudsmana, která převzala po smrti Otakara Motejla jeho povinnosti. Kovářová působí jako ministryně spravedlnosti.

Právě Brožová a Kovářová se daly považovat za nástupkyně s tradicí. Motejl sám byl nejdříve šéfem Nejvyššího soudu a pak pod něj spadal resort spravedlnosti.

Byla by to další významná funkce, která by připadla ženám. Předsedkyní sněmovny se má stát Miroslava Němcová z ODS, jejími místopředsedkyněmi pak Vlasta Parkanová(TOP 09) a Kateřina Klasnová(VV).

 

Právě se děje

před 20 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy