Ženu bil a bičoval nabíječkou. Narkomanovi hrozí za týrání až 11 let ve vězení

ČTK ČTK
18. 10. 2016 15:34
Až jedenáct let za mřížemi hrozí drogově závislému muži za to, že týral svou přítelkyni. Třiatřicetiletý muž je obžalovaný z týrání, vydírání, loupeže a výtržnictví, čehož se podle obžaloby dopouštěl v průběhu roku 2015 především v Jihlavě. Muž se částečně doznal, podle něj šlo o dlouhodobé vyústění jejich konfliktů. Podle obhájce je otázkou, zda šlo vůbec o partnerský vztah. Poukázal také na rozpory ve výpovědi poškozené, která podle něj byla místy nevěrohodná.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Brno – Státní zástupce u brněnského krajského soudu navrhl trest devět až 11 let vězení Patriku Přívarovi, který podle obžaloby několik měsíců týral svoji partnerku. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Soud pro vynesení rozsudku odročil líčení na začátek listopadu.

Třiatřicetiletý muž je obžalovaný z týrání, vydírání, loupeže a výtržnictví, čehož se měl dopouštět v průběhu roku 2015 především v Jihlavě. Podle obžaloby Přívara, který je závislý na drogách, svoji o dva roky mladší partnerku týral minimálně od února 2015. Vše ale vyvrcholilo na začátku října, kdy ženu napadl.

Několikrát ji udeřil pěstí do obličeje, podle znalce šlo minimálně o osm úderů, pak ji zbičoval kabelem od nabíječky. Znalec v průběhu líčení hovořil minimálně o 17 švihnutích. Poté ji podle státního zástupce táhl k řece Jihlavě, kde ji donutil se svléknout a žena musela 20 minut zůstat ve studené vodě. Přívara pak zavolal záchrannou službu, žena byla vyčerpaná a podchlazená, podle žalobce jí naměřili 34 stupňů.

"Obžalovaný ji seřezal jako psa, chtěl, aby ji to bolelo," řekl v závěrečné řeči státní zástupce Jiří Morava. Doplnil, že obžalovaný nemá absolutně žádný náhled na své jednání, které se snaží bagatelizovat. Uvedl, že takového násilí na ženě se může dopustit jen "mravnostně pokleslý jedinec".

Přívara se částečně doznal, podle něj šlo o dlouhodobé vyústění jejich konfliktů. "Okradla mě i mého otce a babičku, ukradla mi batoh i občanku," uvedl ve své závěrečné řeči jako důvod, proč ženu v říjnu napadl. Už dříve vypověděl, že ji nenutil lézt do vody, ale že si stěžovala na bolest zraněné nohy, a tak jí řekl, ať si ji zchladí ve vodě. Uvedl také, že to nebylo poprvé, kdy se žena takto svlékala, už dříve to podle něj udělala v cukrárně. Dodal, že na ženu podal několik trestních oznámení.

Podle obhájce je otázkou, zda šlo vůbec o partnerský vztah. Poukázal také na rozpory ve výpovědi poškozené, její výpověď označil místy za nevěrohodnou. Doplnil, že obžalovaný si je vědom toho, že porušil zákon a že čeká trest odnětí svobody. V rámci vazby se ale podřizuje terapiím a po léčbě je podle obhájce schopný vést řádný život.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy